Wartość samochodu po wypadku drogowym – w jaki sposób ją oszacować?

Biznes / rynek / finanse
miejsce-poznania
Wartość samochodu po wypadku drogowym – w jaki sposób ją oszacować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu uczestników wypadków drogowych, w wyniku których ucierpiały ich pojazdy nie wie, że może zgłosić roszczenie dotyczącego rynkowego spadku jego wartości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nawet po przeprowadzeniu gruntownego remontu oraz naprawie wszystkich uszkodzonych elementów, znacznie traci on na swojej wartości, ponieważ potencjalni nabywcy uważają auta powypadkowe za nieco gorsze od tych, które jeszcze nigdy nie były naprawiane. Mając do wyboru auto po wypadku, a bezwypadkowe zdecydowanie częściej wybierają to drugie rozwiązanie.

Kto może pomóc w oszacowaniu wartości samochodu po wypadku?

Na rynku działają firmy zajmujące się szacowaniem, o ile zmniejszyła się wartość pojazdu. Odbywa się to na podstawie kosztorysu przedstawionego przez serwis, który przeprowadzał naprawy. Na wysokość wartości odszkodowania powypadkowego wpływa przede wszystkim wartość rynkowa konkretnego pojazdu przed wypadkiem, jego ogólny stan techniczny, przez jaki czas był on eksploatowany, a także to, jakie usterki powstały w wyniku wypadku oraz wysokość kosztów dokonanych napraw. Bardzo ważne jest także to, czy dany pojazd uczestniczył już kiedyś w zderzeniu drogowym. Jeśli sprawa dotyczy modelu nowego, który ma niewielki przebieg, to wysokość zadośćuczynienia może być naprawdę spora. Każdy, kto kiedykolwiek miał wypadek Bydgoszcz jest jednym z miast, w którym można znaleźć specjalistyczne firmy zajmujące się pomocą w odzyskiwaniu tego rodzaju odszkodowań. Właściwe oszacowanie wartości pojazdu po wypadku pozwala uniknąć zaniżonej kwoty odszkodowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szamba betonowe – jakie plusy ma to rozwiązanie?
Szamba betonowe – jakie plusy ma to rozwiązanie?
Podstawową funkcją szamba betonowego jest usuwanie odpadów stałych z płynnej części ścieków, zanim spłyną one do pola odpływowego lub pola […]
Polecamy