Wózek inwalidzki – jakie są rodzaje?

Wózek inwalidzki jest specjalnie zaprojektowany dla osób niepełnosprawnych, które z powodu różnych chorób lub urazów nie mogą chodzić na własnych nogach. Jest to narzędzie, które pomaga im poruszać się łatwo i niezależnie, ponieważ mogą one być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Oznacza to, że są one bardzo przydatne dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują, zwłaszcza jeśli mieszkają samotnie lub mają niewielką pomoc innych osób w codziennym życiu.

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów wózków inwalidzkich, ale najczęściej spotykane są ręczne i elektryczne.

Wózki ręczne

Ręczny wózek inwalidzki to taki, który musisz pchać sam. Występuje w wielu stylach i rozmiarach, ale wszystkie można złożyć, aby ułatwić transport między miejscami. Ręczne wózki inwalidzkie są również dość przystępne cenowo, co czyni je doskonałym wyborem dla większości osób, które ich potrzebują.

Wózki elektryczne

Elektryczny wózek inwalidzki to taki, który jest zasilany przez baterie lub inne źródło energii elektrycznej. Akumulatory zazwyczaj muszą być naładowane, zanim gdziekolwiek pojadą, ale po naładowaniu mogą zapewnić do ośmiu godzin użytkowania przed potrzebą kolejnego ładowania. Dzięki temu są idealne dla każdego, kto potrzebuje niezawodnego środka transportu, ale nie chce wydawać na niego zbyt wiele pieniędzy na raz.

Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu, to wypożyczenie wózka inwalidzkiego Warszawa, jest miastem, w którym bardzo łatwo zrobić.

 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


cztery − trzy =