Niepokojące bóle w klatce piersiowej – kiedy udać się do kardiologa?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Niepokojące bóle w klatce piersiowej – kiedy udać się do kardiologa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kardiolog jest lekarzem specjalizującym się w chorobach serca. Do wizyty w jego gabinecie powinny skłonić niepokojące objawy, które pojawiają się w obrębie klatki piersiowej. Przeprowadzi on niezbędne badania, na podstawie których określi przyczyny tych problemów.

Jakie objawy powinny skłonić do wizyty u kardiologa?

Jednym z niepokojących objawów, z którym pacjenci najczęściej zgłaszają się do kardiologa jest ból w klatce piersiowej. Szybka wizyta jest konieczna zwłaszcza wtedy, gdy jest on kłujący i promieniuje w lewą stronę, gdyż może być objawem zawału serca lub innych poważnych schorzeń. Do kardiologa trzeba udać się również wtedy, gdy zauważymy nierówne bicie serca lub jego kołatanie. Takie wizyty regularnie powinny odbywać osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze i ogólne problemy z krążeniem. Jedną z takich sprawdzonych klinik znaleźć można na witrynie https://imedica.com.pl. Lekarz podczas wizyty przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie w zależności od objawów może zlecić wykonanie badania. Do najczęściej wykonywanych badań kardiologicznych należy EKG serca, echokardiografia oraz Holter ciśnieniowy. Dzięki nim można skutecznie rozpoznać konkretną chorobę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak czyścić buty zamszowe?
Jak czyścić buty zamszowe?
Zamsz to fantastyczny materiał, który wydaje się inteligentny i stylowy. Jednak jest również bardzo delikatny i może łatwo ulec zabrudzeniu […]
Polecamy