Zimowy wyjazd w góry – co spakować?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Zimowy wyjazd w góry – co spakować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd w góry na krótki urlop zimowy jest doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i naładowanie baterii do dalszej pracy. W trakcie przygotowań do wyprawy spore problemy może jednak sprawiać spakowanie walizki. Wynika to z faktu, że trzeba zabrać ze sobą wszelkie niezbędne rzeczy, które przydadzą się w trakcie przemierzania szlaków czy jazdy na nartach. W bagażu z pewnością nie może zabraknąć bielizny wykonanej z takiego materiału jak bawełna organiczna – zapewnia ona bowiem maksymalny komfort i jest w pełni bezpieczna dla skóry.

Własny sprzęt nie jest wymagany 

Pakując się na zimowy wyjazd w góry, w pierwszej kolejności włóżmy do plecaka bądź walizki zestaw ubrań dostosowanych do niekorzystnych warunków pogodowych, czyli niskiej temperatury, mroźnego wiatru oraz śniegu. Mowa tutaj m.in. o kurtce z ciepłą podpinką i wentylacją, wspomnianej już bieliźnie z bawełny organicznej, swetrze wełnianym, koszulce termoaktywnej, luźnych spodniach wykonanych z materiału technicznego, a także czapce (np. typu beanie) oraz rękawiczkach. Niezbędne są też grube skarpety, które kupimy w tym sklepie internetowym: https://kabak.com.pl/kategoria/zimowe-cieple-skarpety.

Jeśli chodzi o buty, to godne polecenia są w szczególności modele trekkingowe przeznaczone stricte do poruszania się po górach. Z kolei sprzęt narciarski czy snowboardowy można z powodzeniem wypożyczyć na miejscu, dlatego jego zabieranie ze sobą nie ma większego sensu, zwłaszcza że zajmuje mnóstwo miejsca w bagażu. Pozostałe przydatne rzeczy to m.in.:

– telefon wraz z ładowarką (dodatkowo warto mieć power bank)

– kosmetyki w wersji mini

– krem do twarzy z filtrem

– termos na gorącą herbatę lub kawę

– apteczka wyposażona w leki przeciwbólowe, opatrunki i krople żołądkowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto uczęszczać na kursy z dziedziny medycyny?
Dlaczego warto uczęszczać na kursy z dziedziny medycyny?
Współcześnie zaskakująco wiele osób decyduje się na uczestniczenie w rozmaitych kursach medycznych. Są to oczywiście w większości studenci kierunków związanych […]
Polecamy