Zimowy wyjazd w góry – co spakować?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Zimowy wyjazd w góry – co spakować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd w góry na krótki urlop zimowy jest doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek i naładowanie baterii do dalszej pracy. W trakcie przygotowań do wyprawy spore problemy może jednak sprawiać spakowanie walizki. Wynika to z faktu, że trzeba zabrać ze sobą wszelkie niezbędne rzeczy, które przydadzą się w trakcie przemierzania szlaków czy jazdy na nartach. W bagażu z pewnością nie może zabraknąć bielizny wykonanej z takiego materiału jak bawełna organiczna – zapewnia ona bowiem maksymalny komfort i jest w pełni bezpieczna dla skóry.

Własny sprzęt nie jest wymagany 

Pakując się na zimowy wyjazd w góry, w pierwszej kolejności włóżmy do plecaka bądź walizki zestaw ubrań dostosowanych do niekorzystnych warunków pogodowych, czyli niskiej temperatury, mroźnego wiatru oraz śniegu. Mowa tutaj m.in. o kurtce z ciepłą podpinką i wentylacją, wspomnianej już bieliźnie z bawełny organicznej, swetrze wełnianym, koszulce termoaktywnej, luźnych spodniach wykonanych z materiału technicznego, a także czapce (np. typu beanie) oraz rękawiczkach. Niezbędne są też grube skarpety, które kupimy w tym sklepie internetowym: https://kabak.com.pl/kategoria/zimowe-cieple-skarpety.

Jeśli chodzi o buty, to godne polecenia są w szczególności modele trekkingowe przeznaczone stricte do poruszania się po górach. Z kolei sprzęt narciarski czy snowboardowy można z powodzeniem wypożyczyć na miejscu, dlatego jego zabieranie ze sobą nie ma większego sensu, zwłaszcza że zajmuje mnóstwo miejsca w bagażu. Pozostałe przydatne rzeczy to m.in.:

– telefon wraz z ładowarką (dodatkowo warto mieć power bank)

– kosmetyki w wersji mini

– krem do twarzy z filtrem

– termos na gorącą herbatę lub kawę

– apteczka wyposażona w leki przeciwbólowe, opatrunki i krople żołądkowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co daje napowietrzanie ścieków?
Co daje napowietrzanie ścieków?
Napowietrzanie to bardzo ważny etap całego procesu oczyszczania ścieków. Jak wiadomo, tlen stwarza bateriom oraz innym drobnoustrojom możliwość namnażania się. […]
Polecamy