Prawo nieruchomości – to warto wiedzieć

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Prawo nieruchomości – to warto wiedzieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obroty nieruchomościami potrafią przynosić naprawdę duże korzyści i spore zyski. Jednak na pierwszym miejscu zawsze stoi prawo, według którego należy postępować podczas wszelkich transakcji i działań związanych właśnie z nimi. Prawo nieruchomości posiada bardzo wiele ważnych zapisków, lecz kluczowe i najważniejsze są te mówiące o sprzedaży i kupnie nieruchomości. Chcąc dowiedzieć się dokładnych informacji na ich temat, warto skorzystać z usług prawnika od nieruchomości, ale pomocy udzieli nam także adwokat września i każda osoba na co dzień zajmująca się prawem. Co jednak spośród tych zapisków warto wiedzieć chociaż ogólnie?

Prawo nieruchomości o sprzedaży i kupnie

Prawo nieruchomości mówi, że podczas kupna nieruchomości, którą jest chociażby zwykłe mieszkanie, należy pamiętać o spełnieniu formalności związanych np. z jej opodatkowaniem. Obowiązek ten jednak musi mieć miejsce, gdy nieruchomość jest nabywana z rynku wtórnego. Kolejny obowiązkowy wydatek pojawia się w przypadku osób kupujących nieruchomość pod hipotekę. Jest to tzw. podatek PCC. Ustanawiając hipotekę, należy także zgłosić to w terminie do 14 dni w urzędzie skarbowym i zapłacić podatek od hipoteki. Sprzedając zaś nieruchomość, trzeba liczyć się z podatkiem od czynności cywilnoprawnych, wynoszącym 2 %. Dodatkowo niezwykle istotny dla sprzedającego nieruchomość jest podatek od odpłatnego zbycia nieruchomości. Jest on oczywiście jednorazowy i wynosi 19 %. Co ważne podatek ten płacony jest od dochodu ze sprzedaży, dzięki czemu możliwe jest odliczanie poniesionych wówczas kosztów. W takich sprawach najlepiej jest skontaktować się z prawnikiem od nieruchomości w Poznaniu, Wrocławiu lub naszym mieście.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje lamp – który z nich najlepiej sprawdzi się w dużym salonie?
Rodzaje lamp – który z nich najlepiej sprawdzi się w dużym salonie?
Odpowiednio dobrane oświetlenie ma ogromne znacznie podczas projektowania wnętrz. Może ono bowiem wydobyć walory pomieszczenia i znacząco podnieść komfort jego […]
Polecamy