Co ma wpływ na wzrost roślin?

Technologie
miejsce-poznania
Co ma wpływ na wzrost roślin?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowe zasady efektywnych upraw

Jeśli zależy nam na dobrych plonach, musimy znać zasady, które pomogą naszym roślinom rosnąć. Wykorzystanie nowych rozwiązań często przynosi pozytywny skutek w naszych szklarniach czy ogrodach. Sprawdźmy, jakie metody powinniśmy zastosować dla optymalnego wzrostu roślin.

Światło

Nasłonecznienie stanowiska upraw jest jednym z podstawowych czynników, na które zwracamy uwagę w czasie pielęgnacji roślin. Światło dostarcza roślinom energii, bez której nie mogłyby przeprowadzać podstawowego procesu życiowego, czyli fotosyntezy. Nie jest ono jednak jedynym źródłem, tego istotnego procesu. Aby fotosynteza mogła mieć miejsce, rośliny potrzebują również odpowiedniej ilości dwutlenku węgla. O ile jesteśmy w stanie dość łatwo regulować ilość światła słonecznego, które dociera do naszej uprawy, o tyle dwutlenek węgla jest już bardziej problematyczny. Dlatego też warto przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom w tej dziedzinie. Butla CO2 pozwoli nam na regulowanie stężenia niezbędnego gazu i pomoże w uzyskaniu optymalnych efektów rozwoju roślin.

Wilgotność

Opady w Polsce nie gwarantują maksymalnej skuteczności w kwestii uprawy roślin. Oczywistym zdaje się zatem sztuczne podlewanie. W tej materii także warto pokusić się na skorzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Pod względem wilgotności liczy się nie tylko ilość wody, ale też jej równomierne rozłożenie. W tym zadaniu pomocne na pewno okażą się zraszacze, zwłaszcza te z możliwością regulowania czasu i intensywności podlewania.

Środowisko glebowe

Wiele roślin ma specyficzne wymagania odnośnie środowiska glebowego, które trudno spełnić w naturalnych warunkach. Idealna gleba powinna być zasobna w składniki odżywcze i posiadać grubą warstwę próchniczą. Istotne dla roślin jest także ph gleby. W zapewnieniu optymalnych warunków pomocne będą nawozy. Warto wybrać te naturalne, jak na przykład nawozy Biobizz, które będą przyjazne dla naszych upraw.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie lampy sprawdzają się w salonie?
Jakie lampy sprawdzają się w salonie?
Salon to centralne pomieszczenie każdego domu czy mieszkania. To tutaj toczą się codzienne losy rodziny, tutaj omawiane są bieżące problemy […]
Polecamy