Czysta woda w basenie – jak o nią dbać

Korzystając z basenu, musimy zadbać przede wszystkim o czystą wodę. To podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, higienę oraz komfort kąpieli. Warto poznać sposoby, które pomogą nam w bieżącym utrzymaniu czystej wody w basenie. Należą do nich dezynfekcja, filtracja, zmiana odczynu PH oraz koagulacja. Wszystkie można bliżej poznać na stronie https://vivapool.pl/uzdatnianie-wody/.

W jaki sposób dbać o czystą wodę w basenie?

Wodę w basenie można oczyszczać mechanicznie, wykorzystując filtrację. Dzięki temu usuniemy z wody wszystkie większe zanieczyszczenia. Większe włókna oraz włosy wychwytywane w miejscu zaraz przed pompą. Mniejsze zanieczyszczenia zatrzymywane są w miejscu, gdzie znajduje się zbiornik filtra.
Mikroorganizmy obecne w wodzie można unieszkodliwić metodą dezynsekcji. W tej metodzie najczęściej stosowany jest podchloryn wapnia lub sodu.

Poziom chloru powinien być utrzymany na poziomie, który zapewnia skuteczność oraz bezpieczeństwo, a więc około 0,3-0,5 mg/l. Dzięki temu sposobowi woda jest zabezpieczona przed zakażeniem bakteriologicznym.
Odpowiedni poziom pH jest bardzo ważnym elementem decydującym o uzdatnieniu wody. Odczyn pH powinien być utrzymywany w ściśle określonych granicach, tak aby zapewnić komfort kąpieli.

Koagulacja jest procesem, który opiera się na łączeniu niewielkich cząstek w duże skupiska. Dzięki temu możliwe jest zatrzymanie zanieczyszczeń w filtrze piaskowym. Wystarczy systematyczne dodawanie niewielkich ilości koagulantu do przetłaczanej wody. Dzięki temu filtracja jest dużo skuteczniejsza.
Vivapool współpracowało przy powstaniu tekstu.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


siedemnaście + 6 =