Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia ilość snu każdego dnia jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju dziecka. Nie wspominając już nawet o tym, że nieprzespane noce potrafią być też męczące dla jego rodziców… Warto więc dołożyć starań, żeby maluch posiadał odpowiednie warunki do komfortowego wypoczynku. O co przede wszystkim należy zadbać?

Codzienna rutyna pozwoli zasnąć

Dzieci uwielbiają, kiedy ich dzień jest uregulowany, a wszystkie określone czynności następują po sobie według tego samego schematu. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i spokój, przez co szybciej zapadają w sen. Oznacza to, że każdy wieczór powinien wyglądać podobnie: kolacja o tej samej porze, następnie chwila odpoczynku, kąpiel i mycie zębów oraz czytanie bajek na dobranoc. Dzięki temu, dziecko wieczorem będzie odczuwało znużenie, a kolejne czynności skojarzy ze snem. Warto też pamiętać o tym, że kolacja musi być lekkostrawna (zbyt ciężka może nie pozwolić zasnąć z powodu dyskomfortu trawiennego) i najlepiej podać ją dziecku na ok. 2 godz. przed spaniem.

Sypialnia – jak ją przygotować przed snem?

Istotne dla największego komfortu snu jest również odpowiednie przygotowanie sypialni. Należy ją porządnie wywietrzyć oraz zadbać o to, żeby panował w niej półmrok. Zbyt duża ilość światła nie uśpi dziecka, zaś zupełna ciemność może je przestraszyć. Co z pościelą? Materiał, z jakiego jest wykonana jest istotny nie tylko dla wygody, ale także bezpieczeństwa. Idealna będzie tu pościel lniana z wypełnieniem, np. taka: https://illetto.com/posciel-dziecieca-z-wypelnieniem. Len to naturalna, antyalergiczna, lekka i przyjemna w dotyku tkanina, która znakomicie przepuszcza powietrze. Zapobiega poceniu się, przez co będzie odpowiednia na każdą porę roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań można zwiększyć komfort podróży autem?
Za pomocą jakich rozwiązań można zwiększyć komfort podróży autem?
Aby zwiększyć komfort podróżowania samochodem wystarczą niewielkie modyfikacje. Niestety pogarszający się stan dróg nie ułatwia czerpania przyjemności z jazdy. Klasyczne […]
Polecamy