Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Co może wpływać na spokojny sen małego dziecka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednia ilość snu każdego dnia jest bardzo ważna dla zdrowego rozwoju dziecka. Nie wspominając już nawet o tym, że nieprzespane noce potrafią być też męczące dla jego rodziców… Warto więc dołożyć starań, żeby maluch posiadał odpowiednie warunki do komfortowego wypoczynku. O co przede wszystkim należy zadbać?

Codzienna rutyna pozwoli zasnąć

Dzieci uwielbiają, kiedy ich dzień jest uregulowany, a wszystkie określone czynności następują po sobie według tego samego schematu. Daje im to poczucie bezpieczeństwa i spokój, przez co szybciej zapadają w sen. Oznacza to, że każdy wieczór powinien wyglądać podobnie: kolacja o tej samej porze, następnie chwila odpoczynku, kąpiel i mycie zębów oraz czytanie bajek na dobranoc. Dzięki temu, dziecko wieczorem będzie odczuwało znużenie, a kolejne czynności skojarzy ze snem. Warto też pamiętać o tym, że kolacja musi być lekkostrawna (zbyt ciężka może nie pozwolić zasnąć z powodu dyskomfortu trawiennego) i najlepiej podać ją dziecku na ok. 2 godz. przed spaniem.

Sypialnia – jak ją przygotować przed snem?

Istotne dla największego komfortu snu jest również odpowiednie przygotowanie sypialni. Należy ją porządnie wywietrzyć oraz zadbać o to, żeby panował w niej półmrok. Zbyt duża ilość światła nie uśpi dziecka, zaś zupełna ciemność może je przestraszyć. Co z pościelą? Materiał, z jakiego jest wykonana jest istotny nie tylko dla wygody, ale także bezpieczeństwa. Idealna będzie tu pościel lniana z wypełnieniem, np. taka: https://illetto.com/posciel-dziecieca-z-wypelnieniem. Len to naturalna, antyalergiczna, lekka i przyjemna w dotyku tkanina, która znakomicie przepuszcza powietrze. Zapobiega poceniu się, przez co będzie odpowiednia na każdą porę roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym należy pamiętać, aby zachować dobry stan wózka widłowego?
O czym należy pamiętać, aby zachować dobry stan wózka widłowego?
Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać Twój wózek widłowy: Utrzymuj go w czystości Czysty wózek widłowy to zdrowy […]
Polecamy