Jak wygląda terapia uzależnień?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Jak wygląda terapia uzależnień?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach nie brakuje osób, które zmagają się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu, preparatów farmaceutycznych czy nawet gier komputerowych. Aby skutecznie uwolnić się od nałogu, warto przede wszystkim skorzystać z profesjonalnej terapii prowadzonej pod okiem specjalistów. Zazwyczaj trwa ona od kilku miesięcy do maksymalnie dwóch lat. Jeśli interesuje nas leczenie uzależnień Kraków to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy odpowiednią klinikę.

Trzy kluczowe etapy

Z terapii uzależnień korzystają najczęściej pacjenci zmuszeni do tego przez osoby z najbliższego otoczenia (rodziców, partnerów życiowych, przyjaciół). Pierwszym krokiem ku normalności jest zawsze detoks, czyli całkowite, nagłe odstawienie danego czynnika psychoaktywnego. Odbywa się to przeważnie w ośrodku całodobowym i kończy efektywnym odtruciem organizmu. Oczywiście podstawowym warunkiem powodzenia jest silna wola samego pacjenta. Następny etap polega na uczestnictwie w wykładach teoretycznych dotyczących istoty nałogu, jego objawów oraz negatywnego wpływu na poszczególne płaszczyzny życia. Główny cel to zarówno wzmocnienie motywacji do trzeźwienia, jak i przyjęcie pełnej odpowiedzialności za własne zdrowie. Zwieńczeniem terapii jest chodzenie na zajęcia indywidualne i grupowe. Zapobiegają one nawrotom choroby poprzez utrzymywanie stałego wsparcia duchowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łazienkowe nowinki techniczne – o czym warto pomyśleć podczas remontu?
Łazienkowe nowinki techniczne – o czym warto pomyśleć podczas remontu?
Remont pomieszczenia łazienkowego zawsze staje się wielkim wyzwaniem dla osób, które się go podejmują. W końcu przestrzeń ta powinna być […]
Polecamy