Co to są kubeczki menstruacyjne?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Co to są kubeczki menstruacyjne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu ostatnich lat pojawiło się co najmniej kilka alternatywnych rozwiązań dla klasycznych środków higienicznych dla kobiet, czyli podpasek oraz tamponów. Chodzi m.in. o kubeczki menstruacyjne, uznawane obecnie za najlepsze i najbardziej skuteczne zabezpieczenie przed krwawieniem z pochwy i tym samym zabrudzeniem ubrań. Tego typu produkty są bezpieczne w użytkowaniu i sprawdzają się zwłaszcza w przypadku pań, które nie chcą w trakcie menstruacji rezygnować z aktywności ruchowej. Omawiane kubeczki posiada w swojej ofercie każdy profesjonalny sklep higieniczny.

Niepozorna, ale niezwykle użyteczna konstrukcja

Kubeczek menstruacyjny to nic innego jak niewielka, elastyczna miseczka zrobiona z gumy silikonowej albo lateksowej. Produkt ten działa zupełnie inaczej niż podpaski i tampony, ponieważ nie wchłania krwi, ale za to ją magazynuje. Należy go zatem co jakiś czas opróżniać oraz dokładnie myć pod bieżącą wodą. Zaletą tego rozwiązania jest zarówno możliwość wielokrotnego użytku (znaczne ograniczenie kosztów), jak hipoalergiczność (nie wywołuje podrażnień) czy ekologiczność (jest bezpieczny dla środowiska naturalnego). Poza tym stosowanie kubeczka korzystnie wpływa na pH pochwy, dzięki czemu ryzyko wystąpienia podrażnień zostaje ograniczone do minimum.

Dodajmy również, że omawiany produkt w żadnym stopniu nie utrudnia współżycia seksualnego, szczególnie jeśli zaopatrzymy się w wersję jednorazowego użytku, która jest bardziej miękka i nie wywołuje dyskomfortu u mężczyzny.  Pisząc o kubeczkach menstruacyjnych, nie można też zapomnieć o zasadach ich aplikacji. Wkładamy je zawsze do pochwy otwartą stroną. Najpierw delikatnie ściskamy konstrukcję za boki, a następnie składamy na pół, tak aby powstał kształt litery U (ewentualnie S). W dalszej kolejności rozluźniamy mięśnie, delikatnie rozdzielamy wargi sromowe i wsuwamy zakrzywioną krawędź kubka poziomo do wnętrza pochwy (niezbyt głęboko).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety zapalniczek gazowych – kiedy się w nie zaopatrzyć?
Zalety zapalniczek gazowych – kiedy się w nie zaopatrzyć?
Zapalniczka to niewielkie urządzenie, które jest nieodzownym atrybutem każdego palacza. Na rynku dostępne są zapalniczki gazowe – w których wykorzystywany […]
Polecamy