USG płuc – w jakich przypadkach jest wykorzystywane?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
USG płuc – w jakich przypadkach jest wykorzystywane?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

USG płuc wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów płuc na ekranie komputera. Fale są wysyłane przez klatkę piersiową i odbijają się od niej, gdy trafiają na przeszkodę, taką jak guz lub torbiel. Komputer następnie wykorzystuje informacje z tych odbić do tworzenia obrazu płuc na ekranie. Może pomóc lekarzowi w identyfikacji niektórych rodzajów chorób płuc, w tym:

Rak płuc 

Ultradźwięki mogą być wykorzystywane do kierowania biopsjami lub innymi procedurami w celu usunięcia podejrzanej tkanki do badań.

Guzki płuc 

USG jest często pierwszym badaniem, które zleca lekarz w przypadku wystąpienia guzków w płucach – małych guzków w jednym lub obu płucach, spowodowanych przez raka, infekcję lub inne schorzenia.

Zapalenie płuc i wysięki opłucnowe (nagromadzenie płynu wokół płuc)

USG może pomóc określić, czy płyn przedostał się do jamy klatki piersiowej z powodu infekcji w ścianie klatki piersiowej, lub czy krew przedostała się do jamy klatki piersiowej z powodu skrzepu krwi w nodze lub miednicy.

Infekcje wirusowe, takie jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc (wirusowe zapalenie oskrzeli) 

USG może dostarczyć przydatnych informacji na temat stopnia zapalenia i nagromadzenia płynu w dolnych drogach oddechowych (oskrzela i oskrzeliki) spowodowanych przez infekcje wirusowe, takie jak zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc (wirusowe zapalenie oskrzeli).

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat tego badania, to USG płuc kurs, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowoczesne wnętrza
Nowoczesne wnętrza
Nowoczesna aranżacja wnętrz należy obecnie do jednej z najchętniej wybieranych kategorii projektowania mieszkań oraz domów. Jej prostota oraz delikatne kolory […]
Polecamy