Czy klimatyzacja w domu jest dobrym pomysłem?

Budowa
miejsce-poznania
Czy klimatyzacja w domu jest dobrym pomysłem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastosowanie klimatyzacji mechanicznej w domu jest najprostszym sposobem na skuteczne obniżenie temperatury w sezonie letnim. Dzięki temu osoby przebywające w budynku zachowują dobre samopoczucie i są w stanie bez problemu realizować wszelkie niezbędne czynności. Standardowy model składa się z dwóch jednostek (wewnętrznej i zewnętrznej), przewodów, kabli zasilających, sprężarki, parownika, zaworu rozprężnego, skraplacza oraz filtrów. Montowaniem wydajnych systemów klimatyzacyjnych zajmuje się m.in. ta firma: http://rbklima.pl/oferta/klimatyzacja/w-domu/.

Zdrowe powietrze oznacza bardziej komfortowe życie

Klimatyzacja to świetny pomysł przede wszystkim dlatego, że zapewnia optymalne warunki termiczne w pomieszczeniach. Pozwala szybko obniżyć temperaturę do pożądanej wartości około 22-23 stopni Celsjusza, a dodatkowo reguluje wilgotność, utrzymując ją na poziomie rzędu 45-60% (w zależności od naszego indywidualnego zapotrzebowania). Przekłada się to bezpośrednio na swobodne oddychanie, brak nadmiernej potliwości ciała i możliwość pełnego zrelaksowania się w zaciszu własnych czterech kątów. Jak by tego było mało, porządna klimatyzacja oferuje funkcję oczyszczania powietrza ze szkodliwych dla zdrowia cząstek w postaci kurzu, bakterii, roztoczy, pleśni czy grzybów. Jest zatem wprost idealnym rozwiązaniem dla wszystkich alergików oraz osób zmagających się na co dzień z problemami płucnymi (np. astmatyków). Dodajmy, że modele z wyższej półki posiadają nawet funkcję jonizacji i dogrzewania powietrza, co skutkuje całkiem sporymi oszczędnościami finansowymi w okresie jesienno-zimowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Od czego warto zacząć dbanie o środowisko?
Od czego warto zacząć dbanie o środowisko?
Wskutek szybkiego rozwoju cywilizacyjnego cierpi niestety środowisko naturalne. Na szczęście każdy z nas może się przyczynić do zniwelowania negatywnych zmian. […]
Polecamy