Jak prawidłowo oświetlić przestrzeń roboczą w swoim zakładzie pracy, albo na budowie?

Praca w warsztacie, remontowanych wnętrzach czy na placu budowy wymaga odpowiedniego oświetlenia, szczególnie po zmroku. Najlepiej do tego celu sprawdzają się lampy robocze ze źródłem światła, jakim jest dioda led. Najnowsze produkty tego typu cechują się doskonałą wydajnością świetlną, przy jednocześnie niskim poborze energii. Ponadto produkowane są z lekkich oraz wytrzymałych materiałów. Niektóre z nich posiadają też wbudowane gniazdko sieciowe czy powerbank. Dzięki wprowadzeniu technologii LED większość z nich posiada zasilanie akumulatorowe, ale również bezpośrednio z sieci 230V. Jeśli interesuje Cię zakup tego rodzaju oświetlenia, sprawdź ofertę na stronie internetowej:  https://detoxled.pl/lampy-robocze-led-c-63.html.

Jak wybrać lampę LED?

Aby dobrze oświetlić plac budowy w taki sposób, aby bezpiecznie i swobodnie się po nim poruszać, zaleca się montaż co najmniej kilku naświetlaczy na wysokości, ale z różnych kierunków oświetlanego placu. Moc oraz ilość zastosowanych halogenów uzależniona jest przede wszystkim od powierzchni obiektu lub terenu.

W przypadku gdy na terenie budowy konieczne jest ciągłe przemieszczanie się, należy zapewnić oświetlenie na całej długości. Natomiast do pracy niezbędne są mocne źródła światła, dlatego najlepiej sprawdzą się halogeny o mocy co najmniej 50W. Światło, które równomiernie rozchodzi się z kilku stron w tym samym czasie, z pewnością zwiększy widoczność i zapewni komfortowe warunki pracy. Pozwala to również uniknąć ewentualnych wypadków.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


siedem − pięć =