Dom czy mieszkanie – na co się zdecydować?

Budowa
miejsce-poznania
Dom czy mieszkanie – na co się zdecydować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najważniejszą rzeczą przy kupnie własnego domu lub mieszkania jest to, aby czuć się tam dobrze. Musimy się zastanowić, czy bardziej lubimy spokój, czy tętniące życiem centrum. Jednym z pozytywnych aspektów życia w mieszkaniu jest jego lokalizacja. Budynki wielorodzinne znajdują się zarówno w centrum miasta, jak i na obrzeżach miasta. W przypadku domów jednorodzinnych istnieją pewne ograniczenia w dostępności nieruchomości, które zazwyczaj znajdują się na przedmieściach (np. domy na bezrzeczu). Z kolei, wybierając mieszkanie w centrum, mamy lepszą dostępność transportu publicznego, zielonych parków, przedszkoli, placów zabaw, centrów handlowych, terenów rekreacyjnych lub dróg szybkiego dostępu. Ale średnia powierzchnia domu wynosi 150-200 m2, podczas gdy średnia powierzchnia mieszkań jest trzy do czterech razy mniejsza. Jest to istotne, jeżeli planujemy założyć dużą rodzinę. Nadmiar przestrzeni może być bardzo problematyczny, np. w utrzymaniu czystości.

Gdzie bardziej opłaca się mieszkać?

Jednym z najważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji o wprowadzeniu się do domu lub mieszkania są koszty obu inwestycji. Możemy jednak kupić tańsze nieruchomości (np. mieszkanie na bezrzeczu). Jeśli chodzi o koszty, życie w mieszkaniu w bloku jest bardziej opłacalne. Opłata za ogrzewanie w blokach jest mniejsza, bo mamy o wiele mniej powierzchni do ogrzania. Większość kosztów jest tu związana z czynszem. Koszty życia po zakupie domu jednorodzinnego to, oprócz większych rachunków, jego ubezpieczenie. Wszystkie naprawy domu też pokrywamy z własnej kieszeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zawory do armatury przemysłowej
Zawory do armatury przemysłowej
W zakładach przemysłowych bardzo często stosuje się rozmaite zawory, które są istotnymi elementami całej armatury. Służą one przede wszystkim do […]
Polecamy