Czy kobiety w ciąży mogą ćwiczyć?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Czy kobiety w ciąży mogą ćwiczyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele pań zapewne zastanawia się, czy w ciąży mogą ćwiczyć…Popularne powiedzenie głosi, że ciąża to nie choroba. I o ile przebiega ona bez żadnych komplikacji, to nie musimy rezygnować z aktywnego trybu życia.

Aktywna przyszła mama

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety. Musimy dbać o dwie osoby. Bardzo ważna jest odpowiednia dieta dla kobiet w ciąży. Powinna być w pełni zbilansowana. Wcale nie musimy jeść za dwoje. Wystarczy, że będziemy odżywiać się dla dwojga. Jeśli nasza ciąża przebiega bez większych kłopotów, nie musimy rezygnować z ćwiczeń. Dzięki nim w naszym mózgu wydzielają się endorfiny, które bardzo często nazywane są hormonami szczęścia. A zadowolona mama, to szczęśliwe dziecko.

Zasady bezpieczeństwa

Po pierwsze wybierajmy ćwiczenia dostosowane do naszego stanu i samopoczucia. Bez wątpienia należy zrezygnować z bardzo intensywnych ćwiczeń czy sportów ekstremalnych. W internecie znajdziemy gotowe zestawy ćwiczeń przygotowane z myślą o przyszłych mamach. Jeśli brakuje nam motywacji do ćwiczeń w domowym zaciszu, to możemy zapisać się na zajęcia w klubie fitness np. w https://mindyourbody.pl/.

W grupie zdecydowanie łatwiej zmotywować się do aktywności fizycznej. Ćwiczmy w swoim własnym tempie. To nie zawody. Ruch ma nam przede wszystkim sprawiać przyjemność i poprawiać samopoczucie.

Nie zapominajmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Butelka z wodą zawsze powinna nam towarzyszyć w trakcie treningu. Pijmy powoli drobnymi łyczkami. Nie możemy też zapominać o odpowiednim odżywianiu. Warto zjeść lekki posiłek na godzinę przed treningiem. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią dawkę energii i unikniemy omdlenia. W razie jakiegokolwiek niepokoju czy wątpliwości warto skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zadbać o prawidłowy rozwój niemowlęcia?
Jak zadbać o prawidłowy rozwój niemowlęcia?
Pierwsze miesiące życia to czas szybkiego wzrostu, rozwoju i nauki dla Twojego dziecka. W tym czasie tworzone są podstawy przyszłego […]
Polecamy