Czy nawilżanie skóry głowy jest ważne?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Czy nawilżanie skóry głowy jest ważne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbanie o piękną, zdrowo wyglądającą fryzurę nie ogranicza się do samych włosów. Dbając o jak największy blask, brak puchu, unikając działań powodujących ich łamliwość, zapominamy o skórze głowy, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Wyjątkowe znaczenie dla twojego zdrowia ma odpowiednie nawilżenie skalpu. Przesuszona skóra głowy potrafi doprowadzić nie tylko to pospolitego łupieżu, który spędza sen z powiek wielu z nas, ale jest przyczyną dużo poważniejszych stanów chorobowych, takich jak np. egzema. Pominięcie tej części pielęgnacji prowadzi także do przetłuszczania się włosów, ich wypadania oraz innych podrażnień. Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zainwestować czas i pieniądze, aby nie dopuścić do któregoś z wymienionych stanów.

Jak to zrobić?

Aby zadbać o nawilżenie skóry głowy z tendencją do przesuszania się nie potrzeba dużo wysiłku. Podstawowym sposobem, będzie dobór szamponu o właściwościach nawilżających, na przykład tych oferowanych przez sklep Bea Beleza https://beabeleza.pl/8285-szampony-nawilzajace-dla-mezczyzn. Produkty dedykowane do konkretnego problemu, dają gwarancję działania w odpowiednim kierunku. Działanie kosmetyków powinno się wspomagać odpowiednim nawodnieniem organizmu. Warto też wspomnieć, że nie pomagamy sobie nie chroniąc skalpu zimą od mrozu, a latem od promieniowania. Nakrycie głowy jest obowiązkowe. Jeżeli można zrezygnować z suszarki, zdecydowanie dobrze to zrobić. Strumienie suchego powietrza nie są korzystne ani dla włosów, ani dla skóry głowy. Odpowiedni szampon połączony z ochroną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi dadzą zadowalające efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Akcesoria, które trzeba nabyć przed narodzinami dziecka
Akcesoria, które trzeba nabyć przed narodzinami dziecka
Przyjście na świat nowego członka rodziny jest bardzo ważnym wydarzeniem. Odpowiednio wcześniej powinniśmy się przygotować na narodziny dziecka, co w […]
Polecamy