Czym kierować się podczas wyboru okien do nowego domu?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Czym kierować się podczas wyboru okien do nowego domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór stolarki okiennej to decyzja, która kończy etap stanu surowego zamkniętego. Inwestor, decydując się na montaż okien, w kolejnym kroku może przystąpić do prac związanych z instalacjami i wykończeniem domu. By jednak cieszyć się zamknięciem kolejnego etapu, który dzieli nas od finalnego wykończenia budynku „pod klucz”, należy bacznie przyjrzeć się ofercie producentów okien. Źle dobrana stolarka okienna niesie ze sobą ryzyko znacznych nieszczelności i strat ciepła. Na co zwrócić uwagę kupując okna? Sprawdźmy. 

Funkcjonalność, czy design? Co liczy się w trakcie wyboru okien do domu?

By okna chroniły dom, ale i pasowały do koncepcji projektu i stylu, muszą łączyć w sobie wiele cech. Przed finalną transakcją przede wszystkim należy zastanowić się nad materiałem, z którego ma być wykonany profil okna. Zależy nam na naturalnym drewnie, czy celujemy w okna PCV, które dają inwestorowi dowolność jeśli chodzi o profile, kształt i kolorystykę? Niemniej ważny jest także współczynnik przenikania ciepła, który świadczy o izolacji stolarki okiennej i zapewni inwestorowi brak mostków termicznych i ucieczki ciepła z domu. Zwróćmy także szczególną uwagę na parametry związane z izolacją akustyczną – jest to ważne, zwłaszcza, jeśli inwestycja zlokalizowana jest obok dróg szybkiego ruchu lub innych newralgicznych pod kątem hałasu miejsc. Dobierając okna, pamiętajmy, że muszą pasować do projektu domu, zwłaszcza do jego bryły oraz elewacji. Zarówno okna, jak i drzwi kupujmy u sprawdzonych sprzedawców, oferujących szeroki asortyment od różnych producentów, tak jak w przypadku firmowego sklepu MTDOM.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo oświetlić przestrzeń roboczą w swoim zakładzie pracy, albo na budowie?
Jak prawidłowo oświetlić przestrzeń roboczą w swoim zakładzie pracy, albo na budowie?
Praca w warsztacie, remontowanych wnętrzach czy na placu budowy wymaga odpowiedniego oświetlenia, szczególnie po zmroku. Najlepiej do tego celu sprawdzają […]
Polecamy