Co można hodować w namiotach Growbox?

Właściciele ogrodów zdają sobie sprawę, jak wiele czasu i pracy wymaga pielęgnacja tego typu przestrzeni. Proces ten można jednak skutecznie uprościć, wykorzystując specjalne konstrukcje zwane growboxami, które zapewniają znakomite warunki rozwoju różnych roślin i dzięki temu pozwalają znacznie ograniczyć czas niezbędny do opieki nad nimi. W sklepach i marketach ogrodniczych znajdziemy szeroki asortyment namiotów Growbox, więc każdy bez trudu wybierze produkt odpowiadający jego potrzebom.

Każdy gatunek znajdzie tam swoje miejsce

Growbox występuje najczęściej w postaci niewielkiej szklarni lub namiotu i jest wyposażony w zbiornik na wodę, oświetlenie (najczęściej lampy sodowe), odpowiednie podłoże oraz aparaturę umożliwiającą kontrolowanie m.in. temperatury, wilgotności oraz poziomu tlenku węgla w powietrzu. W bardziej zaawansowanych modelach można też znaleźć filtry i prowizoryczne systemy wentylacyjne.

Tego typu konstrukcja służy przede wszystkim do uprawy roślin przez cały rok, a nie tylko w okresie wiosennym czy letnim. Jej ogromną zaletą jest doskonała ochrona przed szkodnikami oraz pestycydami, które często hamują rozrost korzeni.

Oto rodzaje roślin przeznaczonych do hodowania w growboxach:
– kwiaty – wszystkie gatunku ogrodowe
– warzywa – m.in. marchewka, pomidory, ziemniaki, ogórki
– krzewy owocowe – np. jeżyny, borówki, porzeczki, maliny czy winogrona
– iglaki – małe świerki, cyprysy, jodły
– zioła – np. bazylia, pietruszka
– rośliny egzotyczne – takie jak choćby figowce, palmowce, ananasy, cytryny, pomarańcze

Na https://www.elektrogrow.pl/ można znaleźć wszystkie niezbędne akcesoria do ich uprawy.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


jedenaście − 1 =