Jak urozmaicić zwyczajny wygląd ramy okiennej?

Nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez okien. Ich głównym zadaniem jest wpuszczanie światła do pomieszczeń. Odpowiednio zadbane i wyeksponowane mogą stanowić doskonałą ozdobę. W jaki sposób możemy więc odmienić wygląd prostej ramy okiennej? W poniższym artykule przedstawiamy nasze propozycje.

Ciekawe ozdoby

Zasłony, firany i rolety to często stosowane dodatki, które możemy spotkać w wielu domach. Jednym z ich zadań jest regulacja wpadającego światła. Jest to również najprostszy sposób na ozdobę okna. Jednak, jak się okazuje – nie jedyny. Doskonałą dekorację okien mogą stanowić kwiaty. Niezależnie – żywe czy sztuczne, cięte czy doniczkowe, ożywią wygląd naszych ram, nadając im koloru i świeżości. Podobnie jak kwiaty, tak i naczynia, w których można je trzymać, sprawią, że miejsca te nabiorą niezwykłego i barwnego wyglądu. Szczególnie sprawdzą się te wazoniki i doniczki, które są wykonane własnoręcznie.

Innym rodzajem dekoracji są okiennice, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Wykonane z drewna mogą dodać sporo elegancji, a także pomóc zachować odpowiednią temperaturę pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest fakt, iż można pomalować je na dowolny kolor. Niebanalnym pomysłem jest też ozdobienie ram okiennych sztukaterią. Na stronie https://www.styrostyl.pl/ znajdziemy spory wybór listew elewacyjnych, spośród których każdy znajdzie coś dopasowanego do indywidualnego stylu budynku. Ten niewielki dodatek może sprawić, że okna będą wyglądały zupełnie inaczej niż dotychczas.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


9 + trzynaście =