Mniejsze opłaty za energię – jak to zrobić?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Mniejsze opłaty za energię – jak to zrobić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opłaty za energię elektryczną z roku na rok są coraz wyższe. Stanowią tym samym znaczne obciążenie dla domowego budżetu. Na szczęście istnieje kilka efektywnych sposobów na ich ograniczenie, a najprostszym jest oczywiście całkowite wyłączanie z gniazdka urządzeń w trakcie dłuższego niekorzystania z nich (telewizora, pralki, komputera itp.). Oprócz tego zaleca się zamontowanie przy poszczególnych systemach precyzyjnych czujników i programatorów. 

Automatyka to strzał w dziesiątkę

Wspomniane we wstępie elementy to innowacyjne rozwiązania niwelujące pobór energii elektrycznej. Wśród nich warto wyróżnić przede wszystkim inteligentne termostaty grzewcze, sieciowe czujniki temperatury, przetworniki CO2, czujniki wilgotności oraz modułowe układy sterowania. Godne polecenia są zwłaszcza modele marki Johnson Controls, dostępne m.in. w ofercie firmy dostępnej pod adresem https://astra-automatyka.pl/producent/johnson-controls-produkty. Dobrym pomysłem jest również pranie ubrań wyłącznie przy maksymalnie zapełnionym bębnie pralki, zamiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne wersje LED-owe czy nie pozostawianie sprzętów audiowizualnych w stanie czuwania. Sprawdzi się ponadto zmiana taryfy energii z jednostrefowej na dwustrefową, w której opłaty są wyraźnie niższe nocą oraz w weekendy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zautomatyzować pracę zakładu produkcyjnego?
Jak zautomatyzować pracę zakładu produkcyjnego?
Obecnie w przemyśle panuje bardzo wysoki poziom automatyzacji. Jeżeli jakiekolwiek przedsiębiorstwo produkcyjne chce walczyć z konkurencją jak równy z równym, […]
Polecamy