Czyszczenie narzędzi do manicure

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Czyszczenie narzędzi do manicure
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najpopularniejszych damskich zabiegów kosmetycznych jest manicure. W trakcie jego wykonywania wykorzystywane są liczne narzędzia oraz akcesoria – zarówno jednorazowego, jak i wielokrotnego użytku. Te drugie powinny zostać zawsze w odpowiedni sposób wyczyszczone i zdezynfekowane, tak aby skutecznie pozbyć się z nich groźnych dla zdrowia drobnoustrojów (grzybów, bakterii, zarodników, wirusów, pierwotniaków itp.). Dotyczy to w szczególności takich elementów, jak cążki do skórek, pilniki, nożyczki czy frezy. 

Zadbajmy o porządną sterylizację

Na wstępie należy zaznaczyć, że rozmaite bakterie rozwijające się na nieczyszczonych narzędziach do manicure mogą powodować grzybicę, zapalenie wątroby typu B i C, a w skrajnych przypadkach nawet HIV. Z tego względu absolutną podstawą jest ich dokładne czyszczenie po każdorazowym użytku specjalną szczoteczką (ze skórek), a także mycie pod bieżącą wodą. Zalecana jest ponadto dezynfekcja z wykorzystaniem dedykowanego płynu, światła UV emitowanego przez lampę, ewentualnie zwykłego alkoholu.

Oczywiście systematycznie należy przeprowadzić gruntowną sterylizację narzędzi za pomocą wybranego urządzenia. Idealnie wręcz nadaje się do tego autoklaw, który daje niemal 100% pewności, że wszystkie włożone do niego elementy zostaną w pełni wyjałowione. Jego działanie opiera się na zastosowaniu pary wodnej oraz wysokiego ciśnienia. Tańszą alternatywę stanowi sterylizator kulkowy, czyli stosunkowo prost sprzęt elektroniczny wyposażony w kulki kwarcowe. Pozwala on na dokładne zdezynfekowanie akcesoriów pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. Dodajmy, że na uwagę zasługuje też myjka ultradźwiękowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety automatycznego nawadniania ogrodów
Zalety automatycznego nawadniania ogrodów
Regularne nawadnianie roślin znajdujących się w ogrodzie to kluczowy warunek ich prawidłowego rozwoju, a tym samym efektownego wyglądu. Niestety ręczne […]
Polecamy