Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędność czasu i pieniędzy

Każda kobieta marzy o tym, by perfekcyjnie wyglądać każdego dnia. Niestety wykonanie idealnego makijażu to czynność, która wymaga dużo cierpliwości oraz czasu. Przy codziennych obowiązkach, takich jak praca, opieka nad dzieckiem, czy też zajmowanie się domem, niewiele pań może pozwolić sobie na spędzanie kilkudziesięciu minut przed lustrem. Szczególnie dużo czasu kobietom zajmuje rysowanie linii biegnącej wzdłuż brwi. Uzyskanie idealnej symetrii wymaga dużej wprawy i spokojnej ręki. W związku z tym, że prawidłowe wykonywanie tej czynności w pośpiechu jest praktycznie niemożliwe, coraz więcej kobiet decyduje się na zrobienie makijażu permanentnego brwi. Zabieg ten polega na miejscowym wprowadzeniu pod skórę pacjentki barwnika. Odbywa się to przy użyciu igieł bądź specjalnych noży. Wykonanie makijażu permanentnego przypomina nieco tatuowanie.

W tym wypadku jednak pigment nie jest wprowadzany w najgłębsze warstwy skóry, dlatego efekt nie utrzymuje się przez cały czas, lecz stopniowo zanika. To, jak długo makijaż będzie widoczny, uzależnione jest od kilku czynników, a mianowicie zastosowanej metody, jakości pigmentów, a także indywidualnych cech pacjenta i jego skóry. Zazwyczaj efekt utrzymuje się przynajmniej kilkanaście miesięcy. Koszt wykonania kresek permanentnych na brwiach uzależniony jest od renomy salonu kosmetycznego i waha się od 600 zł do 900 zł. Wydaje się, że nie jest to zbyt wygórowana cena, biorąc pod uwagę ilość czasu, którą trzeba przeznaczyć na codzienne, samodzielne malowanie brwi. Własnoręczne wykonywanie makijażu brwi wymaga także zakupu odpowiednich kredek. Koszt zakupu dobrej jakości produktów, które nie uczulają skóry, wcale nie jest mały. Wszystko to sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie makijażu permanentnego brwi, a oszczędzony czas przeznacza na zabawy z dziećmi lub relaks.

Długotrwały i niezmienny efekt

Niewątpliwą zaletą makijażu permanentnego brwi jest to, że efekt jest niezmienny i utrzymuje się na twarzy przez kilkanaście miesięcy. Wiele kobiet wykonujących samodzielnie kreskę na brwiach jest rozczarowanych rezultatem swych działań i kilkukrotnie nanosi poprawki, aż do uzyskania satysfakcjonującego rezultatu. Codzienne, żmudne powtarzanie tych czynności prowadzi do zdenerwowania, a nawet frustracji. Co ciekawe, niektóre panie uznają trwałość makijażu permanentnego za jego wadę, obawiając się, że jeśli zabieg się nie powiedzie, będą zmuszone żyć z nieładnie namalowanymi brwiami przez długi czas.

Tego rodzaju obawy są jednak zupełnie nieuzasadnione i wynikają z niewiedzy kobiet. W profesjonalnych salonach kosmetycznych pacjentka najpierw rozmawia z linergistką na temat własnych oczekiwań. Na podstawie uzyskanych informacji specjalistka wykonuje makijaż próbny, rysując na twarzy pacjentki przy użyciu kredki odpowiedni wzór brwi. Klientka zgłasza swoje uwagi, dokonywane są poprawki. Dopiero kiedy linia wygląda perfekcyjnie i jest w pełni zgodna z oczekiwaniami klientki, rozpoczyna się zasadnicza część zabiegu polegająca na wprowadzeniu trwałego pigmentu. Istotne znaczenie ma również wybór odpowiedniej metody.

Profesjonalne gabinety kosmetyczne oferują możliwość wykonania makijażu permanentnego brwi metodą włosową, cieniowania bądź hybrydową. Warto pamiętać, że prawidłowo poprowadzona linia brwi podkreśla atuty kobiecej urody. Dlatego też wykonanie tej czynności warto powierzyć doświadczonej specjalistce. Korzystanie z usług niedoświadczonej linergistki może spowodować, że efekt będzie gorszy od oczekiwań.

Bezpieczeństwo zabiegu

Warto wiedzieć, że wykonywanie makijażu permanentnego brwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Pigmenty wprowadzane pod skórę mają odpowiednie atesty i wykonywane są z naturalnych składników, dlatego nie wywołują żadnych alergii, ani stanów zapalnych. Klientka, która zdecyduje się na zabieg, musi wypełnić ankietę medyczną dotyczącą stanu jej zdrowia w  celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań. Jeżeli takie nie występują, makijaż może zostać wykonany. Chociaż zabieg nie jest bolesny, większość profesjonalnych gabinetów kosmetycznych stosuje różnego rodzaju środki znieczulające w postaci kremów lub żelów, aby poprawić komfort, zmniejszyć stres i obawy pacjentek.

Makijaż permanentny brwi wykonywany jest dwuetapowo. Pierwszy etap kończy się naniesieniem na skórę balsamu łagodzącego podrażnienia i przyspieszającego gojenie się skóry. Miejsce wykonania zabiegu pozostaje zaczerwienione przez około 2-3 dni. Potem zaczynają się pojawiać strupki, których nie należy odrywać. W okresie gojenia pacjentka powinna unikać solarium oraz promieniowania słonecznego i dbać o odpowiednie nawilżenie miejsca zabiegu. Po 4-6 tygodniach odbywa się kolejna wizyta, podczas której linergistka dokonuje ewentualnych poprawek i uzupełnia miejsca, w których barwnik zbyt mocno się wchłonął. Po tym czasie klientka może cieszyć się pięknymi oraz trwałymi brwiami. Zaleca się powtarzanie zabiegu przynajmniej raz do roku, aby jak najdłużej utrzymać widoczny efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów
Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów
Gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, matka natura nie zawsze jest łaskawa i często obdarza cienkimi i rzadkimi włosami, […]
Polecamy