Dlaczego warto nauczyć się języka włoskiego?

Popularny

Język włoski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. Jest językiem urzędowym we Włoszech, Szwajcarii i San Marino, a także w części Chorwacji, Słowenii, Malty i Francji. Na świecie jest około 65 milionów rodzimych użytkowników języka włoskiego.

Piękny język

Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się włoskiego jako drugiego języka – przede wszystkim dlatego, że jest to piękny język o bogatej historii i kulturze. Jeśli myślisz o studiach za granicą lub zamieszkaniu we Włoszech w pewnym momencie swojego życia, nauka włoskiego otworzy przed Tobą wiele możliwości.

Łatwy w nauce

Ucz się włoskiego, ponieważ jest to język łatwy do nauczenia! Gramatyka jest prosta, nie ma koniugacji czasowników, a wymowa jest stosunkowo prosta. Dodatkowo, nie ma w nim niemych liter (z wyjątkiem h). Osobie, która nie znała wcześniej włoskiego, może zająć nawet dwa lata, aby osiągnąć biegłość w mówieniu i czytaniu. Jednak nauczenie się zaledwie kilku podstawowych zwrotów sprawi, że poczujesz się pewniej podczas podróży lub komunikacji z mieszkańcami, którzy mówią tylko po włosku.

Włoski to także świetny wybór dla osób, które chcą podróżować, ale nie chcą spędzać godzin na nauce języka przed rozpoczęciem podróży. Włosi są często zaskoczeni tym, jak szybko ich zagraniczni goście przyswajają sobie podstawowe umiejętności konwersacyjne – zwłaszcza, jeśli wcześniej uczyli się innych języków romańskich, takich jak hiszpański czy francuski.

Wakacyjny kurs języka włoskiego pomoże Ci opanować wymagane umiejętności.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dwadzieścia − osiem =