Okiełznać puszące się włosów

Trendy i życie
miejsce-poznania
Okiełznać puszące się włosów
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Puszące się włosy to problem szczególnie kobiet z lokami i falami, ale może dotyczyć wszystkich. Podatne na puszenie się są włosy wysoko i średnio porowate, czyli takie, które pod mikroskopem mają strukturę „choinki”, a nie są gładkim kosmykiem, stąd skłonność do łamliwości i wysuszania, a w efekcie także do mało estetycznego puszenia się. Jednak jest kilka sposób, by zminimalizować ten efekt.

Jak dbać o włosy o wysokiej porowatości?

Pierwszym krokiem do okiełznania puszących się, wysokoporowatych włosów jest ich odpowiednia pielęgnacja. Dobrze zrobi im olejowanie, ale w ich przypadku nie sprawdzą się tłuszcze stałe – lepiej nie stosować oleju kokosowego czy masła shea, a zamiast nich wypróbować oliwę z oliwek, olej z migdałów bądź ryżowy. Wystarczy nałożyć je jak odżywkę na co najmniej godzinę, a najlepiej na całą noc i rano zmyć delikatnym szamponem.

Przy puszących się włosach musimy też pamiętać o tym, że odżywki białkowe mają tendencję do „puchnięcia” w wilgotnym powietrzu, więc przy deszczowej pogodzie lepiej zrezygnować z odżywek na bazie mleka, jajek czy innych protein, gdyż cząsteczki białka wnikną pomiędzy łuski włosa i tylko spotęgują efekt „choinki”. Na co dzień natomiast temu efektowi możemy zaradzić poprzez umiejętne modelowanie fryzury – warto włosy czesać na mokro i pozwolić im wyschnąć w sposób naturalny lub wspomóc je delikatnym nawiewem suszarki skierowanej do dołu, z kolei profesjonalne prostownice fryzjerskie do włosów pozwolą nam okiełznać splątane loki i zmierzwione fale.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gadżety poprawiające wygląd smartfona
Gadżety poprawiające wygląd smartfona
Gadżety do telefonu stały się w ostatnich czasach równie ważnym elementem smartfona, jak on sam. Bardzo często sięgamy bowiem po […]
Polecamy