Jak chronić nasze domy przed szerszeniami i osami?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak chronić nasze domy przed szerszeniami i osami?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szerszenie i osy są największymi zabójcami dzieci w Stanach Zjednoczonych. Mogą użądlić Cię raz i pozostawić Cię w okropnym bólu nawet przez 24 godziny.

Szerszenie, żółte kurtki i osy przewyższają liczebnie pszczoły co najmniej 20 do 1 i są znacznie bardziej agresywne niż pszczoły miodne. Najlepsze, co możesz zrobić, to unikać ich. Jeśli nie jest to możliwe, noś długie spodnie i rękawy podczas prac w ogrodzie lub na zewnątrz.

Oto jak utrzymać szerszenie, żółte kurtki i osy z dala od Twojego domu:

Usuń źródła pożywienia

Nie zostawiaj karmy dla zwierząt na zewnątrz lub innych śmieci leżących w pobliżu. Trzymaj całe jedzenie odłożone na noc, kiedy te szkodniki są bardziej aktywne. Utrzymuj kosze na śmieci przykryte pokrywami lub torbami, aby nie mogły się do nich łatwo dostać. Torby powinny być mocno związane, aby nic nie mogło dostać się do środka. Nie zostawiaj otwartych puszek z coca colą na zewnątrz, gdzie płyn będzie je przyciągał. Nie zostawiaj też żadnych misek z otwartą wodą – nawet dla swoich zwierząt domowych – ponieważ przyciągnie to je tak samo jak komary.

Używaj preparatów przeciw szerszeniom i osom

Owady te mogą być szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza jeśli chronią swoje gniazda. Jeśli widzisz szerszenie lub osy w pobliżu swojego domu, najlepiej unikaj ich za wszelką cenę. Najlepszym sposobem na usunięcie szkodników jest użycie środków na szerszenie i osy. Produkty te zabiją owady, zanim będą mogły zaatakować Ciebie lub Twoją rodzinę, więc warto zainwestować w kilka, jeśli mieszkasz w regionie, w którym te szkodniki są powszechne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak z pomyślunkiem urządzić własne biuro?
Jak z pomyślunkiem urządzić własne biuro?
Biuro jest miejscem, w którym w komfortowych warunkach możemy wykonywać swoje zawodowe obowiązki. Jest to miejsce, w którym spędzamy kilka […]
Polecamy