Z jakimi kwestiami wiąże się posiadanie podłogi wykonanej z paneli?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Z jakimi kwestiami wiąże się posiadanie podłogi wykonanej z paneli?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podłoga laminowana wykonana jest z cienkiej warstwy drewna, często o grubości około 1/4 cala. Jest ona sklejona z warstwami papieru i plastiku pomiędzy każdym kawałkiem.

Najpopularniejszy rodzaj laminatu jest wykonany z MDF (płyty pilśniowej średniej gęstości) i płyty wiórowej. Oba te materiały są prasowane w arkusze, a następnie sklejane ze sobą. Materiał jest następnie wykończony po obu stronach, aby wyglądał jak podłoga z prawdziwego drewna. Za dobry przykład mogą stanowić egzemplarze prezentowane na poniższej witrynie internetowej https://classenfloor.com/pl/podlogi/pure/.

Podłogi laminowane mają kilka zalet w porównaniu z prawdziwym drewnem:

Są łatwe do czyszczenia

Wystarczy zamieść miotłą lub odkurzaczem. Nie trzeba stosować żadnych specjalnych środków czyszczących, ponieważ na powierzchni nie ma wykończenia, które mogłoby zostać uszkodzone przez środki czyszczące lub wodę rozlaną na podłodze.

Tańsza opcja niż podłogi z litego drewna

Są one znacznie tańsze niż podłogi z litego drewna, których instalacja może kosztować tysiące dolarów za stopę kwadratową. Laminat może być zainstalowany już za 1 dolara za stopę kwadratową, gdy jest zainstalowany profesjonalnie przez licencjonowanych wykonawców, którzy wiedzą, co robią, więc jest to przystępna opcja dla właścicieli domów, którzy chcą mieć wysokiej jakości podłogi w swoich domach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzanie komfortowej przestrzeni dla domowników  –  jak to można zrobić w całym domu?
Urządzanie komfortowej przestrzeni dla domowników – jak to można zrobić w całym domu?
Urządzanie domu wymaga nie tylko wysiłku, ale i odpowiedniego rozplanowania przestrzeni. Jak zaaranżować wnętrze, aby stało się komfortowe dla twojej […]
Polecamy