Jaka wędka będzie idealna dla początkującego wędkarza

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jaka wędka będzie idealna dla początkującego wędkarza
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wędkarstwo to zajęcie, które niegdyś kojarzyło się tylko i wyłącznie z myśliwymi. Obecnie jest to aktywność, która może uprawiać każdy i to bez względu na wiek, ani doświadczenie. Jeżeli jednak jest się początkującym wędkarzem, koniecznie trzeba wyposażyć się taki sprzęt, który będzie odpowiadał dotychczas posiadanym umiejętnościom. Chodzi przede wszystkim o dobór wędki, która występuje na rynku w bardzo wielu rodzajach i typach. Jaka z nich sprawdzi się najlepiej w rękach osoby rozpoczynającej swoją przygodę z łowieniem ryb?

Wędka dla amatora – jaką wybrać?

Najbardziej odpowiednią wędką dla początkujących będzie typowy bat, który ma sporo zalet. Przede wszystkim łowienie za jego pomocą jest bardzo proste, a dodatkowo nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jego konstrukcja nie jest skomplikowana, choćby z uwagi na fakt braku kołowrotka i przelotek. Posiada po prostu żyłkę z haczykiem o małym przekroju i długości maksymalnej do 5 metrów, która przywiązana jest bezpośrednio do kija.

Po zapoznaniu się z taką wędką, można spróbować swoich sił z bardziej zaawansowanymi modelami. Będą to przykładowo tzw. balkoniki, czyli wędki podobne do batów, lecz posiadające już zarówno kołowrotek, jak i przelotki. Ich długość wynosi natomiast od 8 do 10 metrów. Umożliwiają tym samym zarzucanie przynęty na dalekie odległości. Poza nimi amator może skorzystać z wędek odległościowych, których zaletą jest głównie lekkość, gdyż najczęściej wykonane są z włókna węglowego. Nie posiadając większego doświadczenia nie powinien za to zabierać się za używanie wędki spinningowej, której budowa może okazać się zbyt skomplikowana, a łowienie wymagajace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są rodzaje przyczep samochodowych?
Jakie są rodzaje przyczep samochodowych?
Przyczepa to pojazd, który jest ciągnięty przez pojazd mechaniczny. Zazwyczaj służy do przewozu towarów lub materiałów. Istnieje wiele rodzajów przyczep […]
Polecamy