Jakie kolory płytek wybrać do łazienki?

Aranżacja domowej łazienki jest zadaniem sprawiającym zazwyczaj sporo problemów. Pomieszczenie to powinno bowiem z jednej strony wyrażać nasz indywidualny gust (odzwierciedlając wyobraźnię), z drugiej zaś być wystarczająco funkcjonalne. Jednym z istotnych elementów całego procesu jest bez wątpienia wybór koloru płytek przeznaczonych do pokrycia ściany. Musimy się przy tym bardzo poważnie zastanowić, czy lepiej będą pasowały do całego wystroju wersje jasne, czy może ciemniejsze.

Propozycje dla osób spokojnych i odważnych

Jasne płytki łazienkowe (białe, szare, beżowe, błękitne) mają przede wszystkim tę zaletę, że optycznie powiększają przestrzeń, wprowadzają klimat relaksu oraz pozwalają wyjątkowo harmonijnie wtopić w tło konstrukcje sanitarne utrzymane w klasycznej, białej kolorystyce. Wyłożone nimi wnętrze jest znakomitym rozwiązaniem w szczególności dla osób uwielbiających dużo światła, a także ceniących sobie przebywanie wśród optymalnej czystości.

Jasne kafelki świetnie korespondują z dodatkami zarówno stalowymi, jak i drewnianymi. Z kolei ciemne, mocno nasycone modele doskonale wręcz eksponują całą armaturę i stwarzają atmosferę tajemniczości. Dodatkowo posiadają wybitnie energetyzujące właściwości, co sprawdza się podczas szybkiej porannej kąpieli, po której trzeba natychmiast udać się do pracy albo szkoły. W tej kategorii godne polecenia są m.in. egzemplarze granatowe, w odcieniu butelkowej zieleni, całkowicie czarne, a nawet karminowo czerwone. Jeśli interesują nas estetyczne płytki, którymi można wyłożyć łazienki Poznań to miasto, gdzie działa kilka dużych salonów z wyposażeniem do domu. 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć + 11 =