Jak pokonać strach przed lataniem samolotem?

Technologie
miejsce-poznania
Jak pokonać strach przed lataniem samolotem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Strach przed lataniem jest jednym z najbardziej pierwotnych ludzkich lęków. Przecież to nie jest naturalne, aby wsiadać do kawałka metalu i wzbijać się z prędkością kilkuset kilometrów na godzinę w przestworza. Nic dziwnego więc, że dla wielu osób lot samolotem stanowi bardzo duże wyzwanie i obciążenie dla systemu nerwowego. I na nic zdają się tłumaczenia, że przecież statystycznie latanie należy do najbezpieczniejszych sposobów przemieszczania się, a prawdopodobieństwo, że coś złego stanie się z samolotem jest mniejsze, niż ryzyko bycia potrąconym przez pijanego kierowcę podczas porannego spaceru po bułki. Przecież strach przed lataniem oparty jest na głęboko skrywanych emocjach, a nie na statystykach. Aby go pokonać należy więc oczywiście racjonalizować sobie ryzyko, ale także zadbać, by w czasie podróży czuć się komfortowo.

Podstawowa rzecz to wygodne ubranie – jeżeli lot trwa kilka godzin, to spokojnie można ubrać się nawet w ulubione dresy. Druga rzecz, która pomoże, to muzyka. Z ulubioną melodią w słuchawkach na pewno będzie nam przyjemniej, a i dziwne dźwięki z maszyny rzadziej będą do nas dochodzić. Oczywiście pomoże także obecność bliskiej osoby, która pocieszy i przytuli w momencie startu i lądowania (zazwyczaj te dwa momenty są najmniej przyjemne). Dla osób wyjątkowo zestresowanych ratunkiem może okazać się lampka serwowanego na pokładzie wina, ale nie można także przesadzić z jego ilością. Ostatecznym rozwiązaniem wydają się tabletki uspokajające, jednak należy nie łączyć ich z alkoholem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Karen 21.12.2017

    ciekawy artykuł , pozdrawiam

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Clean room – praca w pomieszczeniach o podwyższonych klasach czystości
Clean room – praca w pomieszczeniach o podwyższonych klasach czystości
Czyste pomieszczenie to zamknięte środowisko, w którym poziom zanieczyszczeń cząsteczkowych jest kontrolowany do określonej liczby. Czyste pomieszczenia są często związane […]
Polecamy