Jaką latarkę czołową zabrać na łowienie ryb?

Technologie
miejsce-poznania
Jaką latarkę czołową zabrać na łowienie ryb?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zapaleni wędkarze często wędkują po zmroku, dlatego muszą dysponować konkretnym źródłem światła, które umożliwi im swobodne korzystanie ze sprzętu w warunkach ograniczonej widoczności. Najlepiej w tej roli sprawdza się latarka czołowa, czyli proste urządzenie mocowane do głowy najczęściej za pomocą elastycznej opaski. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie parametry powinien posiadać idealny model.

Zwracajmy szczególną uwagę na moc

Wybierając latarkę czołową na połów ryb w nocy, w pierwszej kolejności koniecznie zainteresujmy się jej mocą. W tym przypadku w zupełności wystarczy 50-80 lumenów – pozwoli bowiem rozjaśnić teren na odległość co najmniej 25-30 m. Duże znaczenie ma też system mocowania, ponieważ wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Zalecany jest klasyczny pasek mocujący z klamrami regulacyjnymi, optymalnie chroniący urządzenie przed zsuwaniem się z głowy. Inne istotne parametry to: waga (maksymalnie 300 g), wodoodporność oraz źródło zasilania (najlepiej bateria AAA, ewentualnie AA). Godne polecenia są zwłaszcza latarki czołowe led lenser, słynące z dużej funkcjonalności. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów
Kosmetyki, które poprawiają stan cienkich włosów
Gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, matka natura nie zawsze jest łaskawa i często obdarza cienkimi i rzadkimi włosami, […]
Polecamy