Różnice między projektorem 4k a projektorem led

Technologie
miejsce-poznania
Różnice między projektorem 4k a projektorem led
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory to urządzenia, które z roku na rok zyskują na popularności. Wynika to z faktu, że pozwalają na wyświetlanie filmów na ścianie lub specjalnym ekranie, co sprawia, że czujemy się prawie tak jak na sali w prawdziwym kinie. Obecnie prym wiedzie przede wszystkim projektor led, ponieważ jest stosunkowo tani, a jednocześnie zapewnia obraz w wystarczająco dobrej jakości. Znacznie bardziej wymagający użytkownicy mogą natomiast zdecydować się na nowoczesny model 4k. 

Idealny sprzęt do domu lub biura

Projektory można wykorzystywać zarówno w prywatnych mieszkaniach (pełnią wówczas rolę kina domowego), jak i w firmach oraz instytucjach publicznych (np. placówkach edukacyjnych). Najchętniej kupowane są modele LED, określane potocznie mianem LCD. Działają one na takiej zasadzie, że wykorzystują ciekłe kryształki, które polaryzują się wskutek wpływu energii elektrycznej. W ten sposób powstaje światło o konkretnym widmie i tworzy ono realny obraz. Jego źródłem jest po prostu dioda led. Podstawowa zaleta tego typu projektorów to niska cena. Mimo to gwarantują one wystarczająco jasny i ostry obraz, a także dobre odwzorowanie kolorów. Niestety zdarza się, że czerń przybiera szary odcień, kontrast nie jest zbyt wysoki, a na dodatek występują niekiedy martwe piksele. Jeśli zależy nam na całkowitym wyeliminowaniu tych problemów, powinniśmy zaopatrzyć się w droższe urządzenie o rozdzielczości 4k. Różnica między projektorem 4k a led jest taka, że ten pierwszy wyświetla obraz w nowoczesnej technologii DLP, dzięki czemu barwy są ponadprzeciętnie żywe, a czerń posiada odpowiednią głębię. Poza tym jasność wynosi co najmniej 3000 lumenów, a żywotność sprzętu – nawet 20 000 godzin. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto kupić drukarkę poleasingową?
Dlaczego warto kupić drukarkę poleasingową?
Istotne urządzenie Drukarka jest jednym z podstawowych urządzeń, które powinno znaleźć swoje miejsce zarówno w biurze, jak i domu. Trudno […]
Polecamy