Jak pomóc stawiać pierwsze kroki swojemu dziecku?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak pomóc stawiać pierwsze kroki swojemu dziecku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy rodzic z niecierpliwością czeka na pierwszy krok swojego malucha. Jak wiadomo, nie warto przyspieszać tego etapu, ponieważ składa się na niego wiele czynników i nasza pociecha może po prostu nie być jeszcze gotowa do ruszenia w świat na dwóch nóżkach. Unikać powinniśmy prowadzenia za rączki oraz stawiania na siłę, lepiej w tym przypadku podążać za naszym niemowlakiem i stworzyć mu doskonałe warunki do nauki, które dadzą np. chodziki dla dzieci. Modele proponowane obecnie przez producentów w niczym nie przypominają wielkich pojazdów na kółkach. W dzisiejszych czasach o wiele częściej możemy spotkać wersje w postaci pchacza, jeździka lub zabawki wielofunkcyjnej.

Jaki model chodzika wybrać dla malucha

Z punktu widzenia fizjoterapeutów, najlepszym wyborem dla niemowlaka są chodziki do pchania. Nie zmuszają one malca do pozostawania w mało komfortowej dla niego pozycji przez dłuższy czas. Dziecko samo może zdecydować, jak długo chce stać, a gdy czuje się wystarczająco pewnie, stawia pierwsze kroki. Niezależnie od tego, jaki model wybierzemy, musimy pamiętać, by ten rodzaj sprzętu był bardzo stabilny. Chwiejący się maluch powinien mieć zapewnione solidne podparcie.

Szczególnie na początku przygody z chodzeniem świetnie sprawdzą się zabawki, które mają regulowany opór kół. Atrakcyjny wygląd i kolorowe akcesoria przymocowane do pojazdu przyciągną uwagę maluszka, dzięki czemu częściej, jak również chętniej będzie z niego korzystał. Jeśli lubimy urządzenia wielofunkcyjne, dobrym wyborem będzie chodzik tradycyjny, który w kilku prostych ruchach zmienimy w pchacz lub jeździk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ślub – jakiego typu fryzura będzie przykuwała największą uwagę
Ślub – jakiego typu fryzura będzie przykuwała największą uwagę
Wybrałaś już wymarzoną suknię ślubną? Jeśli tak, to teraz przyszła pora na wybór odpowiedniej stylizacji włosów. Jeśli szukasz uczesania, które […]
Polecamy