Jak poradzić sobie z matematyką w szkole?

Dobra wiadomość jest taka, że matematyka nie jest tak trudna jak myślisz. Wielu uczniów boi się matematyki, ponieważ nie wiedzą, jak się do niej uczyć lub nie są pewni, jak rozwiązywać zadania. Ale z niewielką pomocą rodziców, nauczycieli lub przyjaciół, możesz nauczyć się matematyki i cieszyć się nią!

Oto kilka wskazówek dotyczących nauki matematyki:

Organizacja

Zorganizuj się. Upewnij się, że masz wszystko co potrzebne na zajęcia i że twoje przybory są schludne i uporządkowane.

Czytaj uważnie instrukcję przed rozpoczęciem zadania.

Zadawaj pytania, jeśli coś nie ma sensu lub jeśli nie rozumiesz jakiegoś kroku w instrukcji.

Rutyna

Ustal sobie rutynę, która najlepiej sprawdza się podczas nauki do testów i quizów; spróbuj odłożyć trochę czasu każdego dnia (lub co drugi dzień) przed testem, aby nauczyć się materiału na tyle dobrze, by zdać go z wynikiem pozytywnym.

Dodatkowe źródła

Jeśli masz problemy z jakimś przedmiotem w szkole, zapytaj nauczyciela, czy są jakieś dodatkowe źródła, które mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć materiał – np. podręczniki, które omawiają pewne tematy dokładniej niż te, które są omawiane na zajęciach, strony internetowe z dużą ilością zadań do wykonania.

Korepetycje

Kursy online mogą być świetnym sposobem na naukę, jeśli masz problemy z jakimś przedmiotem, ponieważ instruktor lub korepetytor może pomóc ci lepiej zrozumieć materiał i pracować nad wszelkimi problemami, które masz z nim. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z kursu online to warto zajrzeć na stronę https://www.matmabezspiny.pl/oferta/korepetycje-online/. Matematyka Algebra i geometria to często jedne z najtrudniejszych przedmiotów do ogarnięcia przez uczniów, ale korepetytor może pomóc wyjaśnić wszelkie niezrozumiałe pojęcia i pracować z Tobą nad problemami aż do ich rozwiązania. 

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


3 × trzy =