Jazda quadem – czy jest bezpieczna?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jazda quadem – czy jest bezpieczna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Quady cieszą się od lat wciąż rosnącą popularnością i wiele osób decyduje się nie tylko na wypożyczenie ich na kilka wakacyjnych godzin, żeby pojeździć z dzieciakami. Wiele osób po prostu kupuje własnego quada, żeby móc się nim cieszyć na co dzień i korzystać z uroków przyjemnej jazdy. Jednakże wciąż jest wielu niezdecydowanych, którzy chociaż bardzo by chcieli, to obawiają się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Czy poruszanie się quadem jest bezpieczne? Co zrobić, żeby nie spowodować lub nie stać się ofiarą wypadku?

Należy pamiętać o tym, że quad to pojazd mechaniczny

I może być tak samo niebezpieczny jak motocykl albo samochód. Jednak użytkowany w sposób właściwy staje się bezpiecznym środkiem transportu, choć służącym przeważnie do zabawy. Trzeba pamiętać o tym, żeby poddawać go regularnym przeglądom i dbać o to, żeby wszystko było sprawne. Opona do quada nie powinna być „łysa” i musi mieć odpowiednio głęboki bieżnik, żeby jazda była bardziej bezpieczna i stabilna. Warto też kupować ogumienie naprawdę dobrej jakości, dokładnie tak samo, jak w przypadku auta.

Odpowiednia opona do quada jest bardzo ważna, ale równie istotne jest pilnowanie poziomu oraz jakości płynów eksploatacyjnych. Trzeba także dbać o silnik, który niewłaściwie eksploatowany może się szybko zatrzeć i sprawiać problemy. Nie mniej ważny jest także ubiór. Należy zawsze pamiętać o kasku oraz o odzieży ochronnej, nie tylko w przypadku nas samych, ale także wożonych przez nas dzieci. Dzięki temu jazda będzie nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dekoracje ogrodowe – w co warto zainwestować?
Dekoracje ogrodowe – w co warto zainwestować?
Piękny ogród, w którym mamy równo przycięty trawnik i całą masę kolorowych kwiatów, to marzenie wielu osób. Wyznaczanie rabatek, dzielenie […]
Polecamy