Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja naszej brody?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja naszej brody?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych sposobów na stylizację brody, ale jedno jest pewne: musisz nauczyć się odpowiednio o nią dbać.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o włosy na twarzy:

Myć brodę

Raz lub dwa razy w tygodniu myj brodę szamponem przeznaczonym specjalnie do męskich włosów. Pozwoli to utrzymać łupież i inne problemy na dystans.

Używaj odżywki

Po umyciu brody użyj odżywki, ponieważ dzięki temu stanie się ona bardziej miękka i łatwiejsza do rozczesania. Możesz również użyć szczotki lub grzebienia, aby pomóc rozprowadzić olejek równomiernie w mieszkach włosowych (lub po prostu użyć rąk).

Szczotkowanie jest ważne!

Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga rozprowadzić naturalne olejki ze skóry głowy na całej reszcie głowy i twarzy. Staraj się nie szczotkować zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenia w czasie, jeśli robi się to zbyt często (chociaż szczotkowanie codziennie jest nadal w porządku). Jeśli masz problem ze znalezieniem czasu na regularne sesje szczotkowania, spróbuj użyć szczotki z włosia dzika zamiast plastikowej. Szczotki z włosia dzika są zazwyczaj bardziej miękkie niż plastikowe, więc nie podrażniają tak bardzo wrażliwej skóry.

Potrzebne rady i usługi w zakresie pielęgnacji oraz strzyżenia brody, można znaleźć choćby pod następującym adresem beardfactory.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym powinna różnić się pościel dla dzieci od tej dla dorosłych?
Czym powinna różnić się pościel dla dzieci od tej dla dorosłych?
Pościel, niezależnie od wieku osoby, która w niej śpi, powinna być wykonana z wysokogatunkowych tkanin naturalnych. Zapewnią one prawidłową cyrkulację […]
Polecamy