Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja naszej brody?

Istnieje wiele różnych sposobów na stylizację brody, ale jedno jest pewne: musisz nauczyć się odpowiednio o nią dbać.

Oto kilka wskazówek, jak dbać o włosy na twarzy:

Myć brodę

Raz lub dwa razy w tygodniu myj brodę szamponem przeznaczonym specjalnie do męskich włosów. Pozwoli to utrzymać łupież i inne problemy na dystans.

Używaj odżywki

Po umyciu brody użyj odżywki, ponieważ dzięki temu stanie się ona bardziej miękka i łatwiejsza do rozczesania. Możesz również użyć szczotki lub grzebienia, aby pomóc rozprowadzić olejek równomiernie w mieszkach włosowych (lub po prostu użyć rąk).

Szczotkowanie jest ważne!

Jest to bardzo ważne, ponieważ pomaga rozprowadzić naturalne olejki ze skóry głowy na całej reszcie głowy i twarzy. Staraj się nie szczotkować zbyt mocno, ponieważ może to spowodować uszkodzenia w czasie, jeśli robi się to zbyt często (chociaż szczotkowanie codziennie jest nadal w porządku). Jeśli masz problem ze znalezieniem czasu na regularne sesje szczotkowania, spróbuj użyć szczotki z włosia dzika zamiast plastikowej. Szczotki z włosia dzika są zazwyczaj bardziej miękkie niż plastikowe, więc nie podrażniają tak bardzo wrażliwej skóry.

Potrzebne rady i usługi w zakresie pielęgnacji oraz strzyżenia brody, można znaleźć choćby pod następującym adresem beardfactory.pl.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


2 − 1 =