Jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W wielu gospodarstwach domowych poważny problem stanowi obecność nieproszonych gości – szczurów. To gryzonie, które niestety poza pozostawieniem przykrego zapachu są w stanie spowodować poważne szkody. Niestety to często odbija się na portfelu właścicieli gospodarstwa.

Czego boją się szczury?

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się szczurów z gospodarstwa. Szczury to gryzonie, które są obecne w budynkach zarówno na wsiach, jak i w miejskich mieszkaniach. Są w stanie znaleźć sobie drogę do pożywienia i schronienia często w niewidocznych dla ludzi miejscach. Niestety, nierzadko dostają się do miejsc, gdzie są w stanie wyrządzić poważne szkody. Po wejściu do mieszkania lub samochodu, próbując dostać się w upragnione miejsce, często przegryzają ważne przewody lub uszkadzają sprzęt domowy. Dodatkowo są w stanie wyjadać gromadzone przez mieszkańców zapasy, zanieczyszczać mieszkanie powodując przykre zapachy i niestety również przenosić niebezpieczne dla ludzi choroby.

W dzisiejszych czasach nie trzeba już stosować dawnych metod – drastycznych “łapek”. Obecnie można korzystać ze znacznie lepszych metod. Naukowcy zauważyli, czego boją się szczury – odpowiednio głośne ultradźwięki to hałas, który jest niemiły w odbiorze dla czułego słuchu tych gryzoni. Podobnie działają na nie szybko migające ostre światła – te zwierzęta unikają obu zjawisk. To cenna wskazówka, dzięki której wiadomo, jak odstraszyć szczury.

Elektronika rozwiązaniem problemów

W sklepach z elektroniką można znaleźć odstraszacz na szczury – urządzenie, które emituje dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości. Sprzęt jest tak zaprojektowany, aby odgłosy nie były słyszalne ani dla ludzi, ani dla zwierząt domowych (takich jak na przykład psy). Emitowane ultradźwięki na szczury działają odstraszająco – zwierzę słysząc takie sygnały nawet nie będzie chciało podchodzić w pobliże źródła dźwięku, dzięki czemu mieszkańcy domostwa unikną problemu, a zwierzęta nie będą się męczyły. Część tego rodzaju urządzeń jest wyposażona w dwa osobne buzzery, które emitują sygnały o zmiennych częstotliwościach. Dzięki temu użytkownik może być pewien, że poszczególne osobniki nie przyzwyczają się do stałego dźwięku i będą trzymały się z dala od chronionego obszaru.

Niektóre urządzenia są dodatkowo wyposażone w diody LED, które emitują jasne rozbłyski po wykryciu ruchu co jest dodatkowym czynnikiem odstraszającym na przykład dla zwierząt, które straciły słuch. Warto zauważyć, że opisywany sprzęt to odstraszacz gryzoni takich jak szczury, ale działa również na myszy czy kuny. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zakup urządzeń, których praca możliwa jest bez konieczności stosowania stałego zasilania. Produkt taki jak odstraszacz gryzoni na baterie można umieścić w dowolnym miejscu zapewniając stałą ochronę przed inwazją szczurów.

Ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni to urządzenie, które jest w stanie ochronić twoje gospodarstwo domowe przed szczurami, myszami i kunami.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Sporty walki to starcia kontaktowe, dlatego osoby ćwiczące są narażone na kontuzje. Oczywiście zachowanie rozsądku i odpowiednich środków ostrożności chroni […]
Polecamy