Pielęgnacja twarzy – jakie preparaty pomogą utrzymać jej nienaganny stan?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Pielęgnacja twarzy – jakie preparaty pomogą utrzymać jej nienaganny stan?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stan, w jakim znajduje się cera, często jest odzwierciedleniem dobrej bądź też gorszej kondycji ludzkiego organizmu. Aby wpłynąć na wygląd skóry twarzy, należy więc odpowiednio o nią zadbać. Odnosi się to zarówno do prawidłowego odżywienia „od środka”, czyli przy pomocy zdrowej diety, jak i przemyślanej i dobranej do indywidualnych potrzeb pielęgnacji od strony zewnętrznej. Jakie kroki należy podjąć, chcąc cieszyć się promienną skórą pozbawioną niedoskonałości?

3-etapowa kuracja na piękną twarz

Krok 1: Oczyszczanie

Dokładne oczyszczanie skóry twarzy jest absolutną podstawą codziennej pielęgnacji, bez której kolejne zabiegi nie przyniosą pożądanych efektów. Dotyczy to w szczególności osób stosujących makijaż, którego pozostałości należy zawsze usunąć. Proces oczyszczania najczęściej wykonuje się przy pomocy płynu micelarnego, aczkolwiek coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się różnego rodzaju olejki do demakijażu. Są one delikatniejsze i nie powodują podrażnień, co niestety zdarza się często w przypadku źle dobranego płynu micelarnego.

Krok 2: Tonizowanie

Stałym elementem pielęgnacji twarzy powinno stać się również tonizowanie. Po kontakcie z wodą pH skóry zostaje zaburzone, co powoduje konieczność przywrócenia go do optymalnego stanu. Takie działanie wykazuje tonik, który jest wręcz idealnym zwieńczeniem pełnego oczyszczenia cery po całym dniu. Tonik warto stosować także rano, przed nałożeniem kremu.

Krok 3: Nawilżanie

Wspominając o kremie, można od razu płynnie przejść do ostatniego etapu stanowiącego fundament dbania o zdrową cerę, a mianowicie nawilżenia. Mile widziane są tutaj wszelkie kremy, przy czym koniecznie trzeba zwracać uwagę na to, do jakiego rodzaju skóry są one przeznaczone. Warto stosować również zamienniki standardowych kremów, czyli chociażby naturalny olejek czy serum do twarzy z dobrym składem. Jeżeli chodzi o pielęgnację poranną, dobrze zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czego nie może zabraknąć w kuchni
Czego nie może zabraknąć w kuchni
Spośród wszystkich domowych pomieszczeń, to kuchnia powinna być tym, które będzie zaprojektowane w każdym calu. Nie tylko funkcje związane typowo […]
Polecamy