Logistyka – czym jest i dlaczego jest tak istotna

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Logistyka – czym jest i dlaczego jest tak istotna
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób twierdzi, że przewóz towaru to błaha sprawa, która nie wymaga skomplikowanego planowania. Wystarczy zapakować ładunek i dostarczyć go w wyznaczone miejsce. W rzeczywistości jednak istotne znaczenie ma tutaj zarówno proces planowania, jak i optymalizacja przemieszczania ładunków. Nawet jedna czwarta kosztów w logistyce ma związek z transportem, dlatego tak ważne jest prawidłowe planowanie. 

Kluczowe decyzje

Jednym z najważniejszych aspektów logistyki jest wybór środka transportu, biorąc pod uwagę jego koszty, szybkość przemieszczania, częstotliwość, wydolność czy dostępność. Najszybszą realizację oferuje transport lotniczy i drogowy, ale kiedy termin doręczenia przesyłki nie ma kluczowego znaczenia, można wybrać także drogę morską czy kolejową. Spedytor może wziąć także pod uwagę opcje transportu własnego lub zewnętrznego. Przy wyborze przewoźnika należy zwrócić uwagę na niezawodność dostawy, elastyczność, czas przewozu, możliwość kontroli i monitorowania przesyłek, a także stawki przewozowe. Zadaniem specjalistów jest także zaplanowanie konkretnej trasy przejazdu. Logistyka dla branży fashion, podobnie jak w transporcie, jest bardzo istotna. Produkty dostarczane klientom muszą być starannie zapakowane, dostawy docierać w wyznaczonym terminie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Które kości są najbardziej narażone podczas sportów walki?
Sporty walki to starcia kontaktowe, dlatego osoby ćwiczące są narażone na kontuzje. Oczywiście zachowanie rozsądku i odpowiednich środków ostrożności chroni […]
Polecamy