Na czym polega ocena ryzyka zawodowego danego stanowiska pracy?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Na czym polega ocena ryzyka zawodowego danego stanowiska pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kodeks pracy nakłada na każdego pracodawcę konieczność dostosowania stanowisk pracy dla pracowników z uwzględnieniem wszystkich niezbędnych norm bezpieczeństwa oraz higieny. To właśnie na pracodawcę spada główny obowiązek dopilnowania, aby w pracy było bezpiecznie i żeby wykonywanie poszczególnych obowiązków na terenie danego zakładu pracy odbywało się sprawnie i z jak najmniejszym ryzykiem utraty zdrowia i życia dla każdej osoby zatrudnionej. W tym celu stosuje się szereg wytycznych i rozporządzeń, a także zleca się każdemu pracodawcy określenie tak zwanego ryzyka zawodowego na danym stanowisku pracy.

Czym jest BHP w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych?

Każdy pracownik podejmujący się pracy w określonym zawodzie i na danym stanowisku pracy powinien przejść obligatoryjne szkolenia z zakresu BHP, celem jak najlepszego przygotowania się do pełnienia pracy oraz zminimalizowania czynników ryzyka zawodowego (odmiennych dla każdego zawodu). Szkolenie BHP powinno być przeprowadzone przed rozpoczęciem pracy lub tuż po jej nawiązaniu – z reguły tego rodzaju szkolenia odbywają się w ciągu pierwszych dni po zatrudnieniu nowego pracownika. Więcej na temat obligatoryjnych szkoleń BHP można poczytać między innymi na stronie warszawskiego ośrodka realizującego szkolenia dla pracowników różnych branż – https://www.comesbhp.pl/szkolenia/szkolenia-bhp-warszawa-praga/. Choć spełnienie wytycznych BHP to przede wszystkim obowiązek każdego pracodawcy, to również w gestii pracownika leży odpowiedzialność i rozwaga w trakcie wykonywania obowiązków w trakcie czasu trwania swojej pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego typu naklejki na samochód powinieneś wybrać?
Jakiego typu naklejki na samochód powinieneś wybrać?
Najciekawsze naklejki na samochód to te, które wyrażają Twoją osobowość i zainteresowania. Na przykład, jeśli uwielbiasz podróżować, możesz umieścić na […]
Polecamy