Jak wybrać idealne deski tarasowe?

Dom i otoczenie
miejsce-poznania
Jak wybrać idealne deski tarasowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Planując budowę tarasu trzeba zastanowić się, z jakiego materiału powinna być wykonana jego nawierzchnia. Najczęściej wybierane jest naturalne drewno, które prezentuje się bardzo elegancko, a jednocześnie jest trwałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy materiał nadaje się do tego celu.

Z jakiego drewna najlepiej jest wykonać taras?

Planując, jaka na naszym tarasie powinna być położona deska modrzew to drewno, nad którym zdecydowanie warto się pochylić. Jest ono odporne na szkodniki oraz grzyby oraz charakteryzuje się interesującą kolorystyką. Warto także zastanowić się nad soną oraz świerkiem, które są bezproblemowe w obróbce. Trzeba jednak pamiętać, że sprawdzą się one przede wszystkim na tarasach, które posiadają zadaszenia, ponieważ długotrwała ekspozycja na słońce oraz na opady deszczu może negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Wiele osób decyduje się także na budowę tarasu z deski z drzew egzotycznych, a w szczególności z merbau, lapacho, massaranduba oraz bangkirai. Takie rozwiązania są jednak zdecydowanie droższe od drewna krajowego.

Na rynku znaleźć można również deski kompozytowe, które wykonywane są z połączenia drewna z materiałami syntetycznymi. Dzięki temu są one bardzo wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne. Posiadają one także doskonały wygląd, dzięki czemu świetnie imitują naturalne drewno, ale nie wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnej impregnacji. Mogą także znieść bardzo duże obciążenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?
Co jest potrzebne do zorganizowania pogrzebu?
Organizacja pogrzebu nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla rodziny pogrążonej w żalu po stracie bliskiej osoby. Nie każdy w takim […]
Polecamy