Łóżko rehabilitacyjne dla seniora – co brać pod uwagę przy wyborze?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Łóżko rehabilitacyjne dla seniora – co brać pod uwagę przy wyborze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoba, która ze względu na swój stan zdrowia pozostaje chwilowo lub stale w pozycji leżącej powinna mieć zapewnione odpowiednie warunki. Priorytetem jest dobranie idealnego łóżka, na którym pacjent będzie mógł spędzać czas przy zachowaniu należytego komfortu, ale również realizować konieczną rehabilitację. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy wyborze łóżka pielęgnacyjno-rehabilitacyjnego, aby móc zapewnić najlepsze warunki choremu. 

Regulacja łóżka 

Osoba, która funkcjonuje w pozycji leżącej, nie powinna korzystać ze zwykłego łóżka w sypialni czy kanapy. Znacznie lepiej sprawdzi się Almach łóżko rehabilitacyjne dla seniora, które posiada kilku stopniową regulację jego wysokości, pozycji leżenia pacjenta oraz regulację oparcia od pozycji całkowicie leżącej do tej półsiedzącej. Warto podkreślić, że wszelkie ustawienia można realizować ręcznie albo automatycznie, korzystając z pilota, dzięki czemu osoba, która z łóżka korzysta, może dokonywać ich samodzielnie. 

Dodatkowe akcesoria 

W zależności od stanu zdrowia seniora warto wybrać łóżko rehabilitacyjne z wyposażeniem, które będzie zwiększać jego komfort funkcjonowania. Przydaje się dodatkowa szafka, barierka, wysięgnik, uchwyt na worek na mocz czy kaczkę. Dobrze, jeśli łóżko posiada kółka, dzięki czemu można je wygodnie przestawiać oraz transportować pacjenta w razie takiej potrzeby. 

Uwagę trzeba też zwracać na materac, który powinien być nieprzemakalny oraz zapobiegać powstawaniu podrażnień skóry czy odleżyn. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie okien?
Kiedy warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie okien?
Gdy nasze okna nie mają zbyt skomplikowanego układu i mieszkamy w małym domu lub bloku, gdzie mamy możliwość wyjścia na […]
Polecamy