Najczęstsze choroby stopy u dzieci

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Najczęstsze choroby stopy u dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy rozwój małego dziecka powinien przebiegać w sposób harmonijny. Nie należy przyspieszać pewnych etapów np. pomijanie raczkowania, zachęcanie dziecka do chodzenia, poprzez wkładanie do chodzika, który obciąża nie tylko kręgosłup, ale przede wszystkim stopy. Okresowa kontrola u ortopedy lub fizjoterapeuty pozwala na szybkie wychwycenie zaburzeń.układu kostno – stawowego i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Przykładowe schorzenia

Choroby stóp mogą być przyczyną dolegliwości bólowych utrudniających prawidłowe funkcjonowanie. Znaczną pomoc, może przynieść zastosowanie dopasowanego obuwia ortopedycznego, wkładek supinujących, aparatów korygujących stopy i właściwej rehabilitacji. Czasem to jednak nie wystarczy i konieczne jest leczenie operacyjne. 

– wady stóp: koślawość, szpotawość, płaskostopie, stopa wydrążona, wynikające z niewłaściwej proporcji między szybkim wzrostem kostnym      w stosunku do wolniejszego rozwoju układu mięśniowego.

– wrodzona stopa końsko – szpotawa.

– choroba Haglunda, związana z nadmiernym obciążeniem stopy podczas uprawiania sportów, objawiająca się bólem pięty.

– ostrogi piętowe, objawiające się bólem pięty, stanem zapalnym i odkładaniem się w niej złogów wapnia.

– halluksy (paluch koślawy), powodujące stopniowe zniekształcenie stopy na skutek przemieszczania się palucha do środka. 

Szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego postępowania ortopedycznego połączonego z rehabilitacją, pozwala na wyleczenie. Kompleksową, profesjonalną pomoc, można uzyskać w wielu poradniach np. https://poradniastopy.pl/. Dostępność w kilku miastach jest dużym udogodnieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego typu sukienki można zakupić dla dziewczynki?
Jakiego typu sukienki można zakupić dla dziewczynki?
Sukienka to ulubiony strój każdej małej dziewczynki. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór na każdą okazję. Zwiewne i lekkie […]
Polecamy