Najczęstsze choroby stopy u dzieci

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Najczęstsze choroby stopy u dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowy rozwój małego dziecka powinien przebiegać w sposób harmonijny. Nie należy przyspieszać pewnych etapów np. pomijanie raczkowania, zachęcanie dziecka do chodzenia, poprzez wkładanie do chodzika, który obciąża nie tylko kręgosłup, ale przede wszystkim stopy. Okresowa kontrola u ortopedy lub fizjoterapeuty pozwala na szybkie wychwycenie zaburzeń.układu kostno – stawowego i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Przykładowe schorzenia

Choroby stóp mogą być przyczyną dolegliwości bólowych utrudniających prawidłowe funkcjonowanie. Znaczną pomoc, może przynieść zastosowanie dopasowanego obuwia ortopedycznego, wkładek supinujących, aparatów korygujących stopy i właściwej rehabilitacji. Czasem to jednak nie wystarczy i konieczne jest leczenie operacyjne. 

– wady stóp: koślawość, szpotawość, płaskostopie, stopa wydrążona, wynikające z niewłaściwej proporcji między szybkim wzrostem kostnym      w stosunku do wolniejszego rozwoju układu mięśniowego.

– wrodzona stopa końsko – szpotawa.

– choroba Haglunda, związana z nadmiernym obciążeniem stopy podczas uprawiania sportów, objawiająca się bólem pięty.

– ostrogi piętowe, objawiające się bólem pięty, stanem zapalnym i odkładaniem się w niej złogów wapnia.

– halluksy (paluch koślawy), powodujące stopniowe zniekształcenie stopy na skutek przemieszczania się palucha do środka. 

Szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego postępowania ortopedycznego połączonego z rehabilitacją, pozwala na wyleczenie. Kompleksową, profesjonalną pomoc, można uzyskać w wielu poradniach np. https://poradniastopy.pl/. Dostępność w kilku miastach jest dużym udogodnieniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki prezent sprawić osobie, która uwielbia gry komputerowe?
Jaki prezent sprawić osobie, która uwielbia gry komputerowe?
Gry komputerowe na stałe już wpisały się w nasz współczesny świat. Coraz więcej osób w dosłownie każdym wieku sięga po […]
Polecamy