Najważniejsze akcesoria dla motocyklisty

Hobby i sport
miejsce-poznania
Najważniejsze akcesoria dla motocyklisty
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje ludzi, którzy są właścicielami motocykli i uwielbiają na nich pokonywać wielokilometrowe trasy. Jeśli należymy do tej grupy, to powinniśmy koniecznie zaopatrzyć się w szereg ciekawych akcesoriów. Przydatne okażą się zwłaszcza elementy zwiększające poziom bezpieczeństwa, poprawiające ogólny komfort jazdy oraz wpływające pozytywnie na wygląd maszyny. Priorytetem jest oczywiście porządny kask przeznaczony stricte do ochrony głowy przed urazami. 

Nie zapomnijmy o nowoczesnych gadżetach elektronicznych

Wspomniany powyżej kask musi być dobrany z uwzględnieniem obwodu głowy, tak aby nie uciskał nadmiernie uszu ani zbyt luźno się nie przemieszczał. Do wyboru mamy modele integralne (o konstrukcji zamkniętej), szczękowe, a także otwarte. Dla początkujących motocyklistów polecane są przede wszystkim te dwa pierwsze. Pożądane udogodnienia to blenda przeciwsłoneczna oraz pinlock, czyli wkładka zapobiegająca parowaniu szybki. Kolejnym niezwykle użytecznym akcesorium są rękawice z protektorami, służące do ochrony dłoni przed urazami, chłodem i wilgocią. Mogą być zrobione z naturalnej skóry albo tworzywa tekstylnego i wyposażone w oddychającą membranę. Na uwagę zasługują ponadto ciężarki redukujące wibracje kierownicy i crashpady zabezpieczające newralgiczne części zewnętrzne jednośladu przed uszkodzeniem. Oto pozostałe wartościowe dodatki: kufry i sakwy do wygodnego przewożenia bagażu, pokrowiec przeciwdeszczowy na karoserię, blokada łańcuchowa lub hamulcowa, nawigacja GPS, wyświetlacz biegów oraz wideorejestrator. Wszystkie wymienione elementy znajdziemy w ofercie profesjonalnego sklepu online, na stronie https://motoklan.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać torebkę do sukienki?
Jak dobrać torebkę do sukienki?
Wybór torebki to bardzo osobista decyzja. Łatwo jest dać się ponieść trendom i skończyć z torebką, której nie kochasz. Możesz […]
Polecamy