Jaki serwer wybrać dla swojej strony internetowej?

Technologie
miejsce-poznania
Jaki serwer wybrać dla swojej strony internetowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zależnie od tego jaką stronę internetową zamierzamy prowadzić, będzie nam potrzebny inny zestaw usług. Te znajdziemy na rozmaitego typu serwerach i w przeróżnych pakietach, które będą różniły się przede wszystkim ceną. Jak zdecydować się na odpowiedni serwer, tak by ani nie przepłacić, ani nie mieć w przyszłości problemów? Postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na ten temat.

Podstawowe wymagania

Pierwsze co trzeba zrobić, to stworzyć sobie konkretny plan funkcjonowania naszej witryny bądź portalu. Na przykład jeśli ma to być zwyczajna wizytówka firmy, wystarczy najbardziej podstawowy pakiet usług, który kosztuje najmniej. Ważne by można było na miejscu wykupić zarówno miejsce na serwerze oraz domenę, ponieważ skróci nam to czas zakładania strony. Przykład takiego hostingu możemy obejrzeć tutaj: https://rapiddc.pl/administracja-serwerami. Nie będziemy też musieli wszystkiego ręcznie konfigurować, ponieważ o to zadba administracja serwera.

Rozszerzamy możliwości

Jeżeli mamy plan, by w przyszłości naszą stronę rozszerzyć, np. stworzyć usługi interaktywne, warto zawczasu zdecydować się na lepszy pakiet usług. Dobrze by dostępny był interpreter języka skryptowego, takiego jak PHP, ASP bądź Perl. Przyda się także baza danych, najpopularniejsze to MySQL oraz MSSQL. Wtedy możemy już spokojnie założyć profesjonalny portal, na przykład sklep internetowy. Chcąc pełni możliwości, rozważmy hosting VPS. Jest to tak zwany wirtualny serwer prywatny, który pełni rolę podobną do własnego komputera w serwerowni firmy. Możemy np. instalować na nim własne oprogramowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety noszenia kurtki puchowej w czasie zimy
Zalety noszenia kurtki puchowej w czasie zimy
Na rynku tekstylnym dostępne są kurtki zimowe z różnego rodzaju wypełnieniem. Takim przykładem jest między innymi puch, który może być […]
Polecamy