Jak w praktyce wygląda kurs na prawo jazdy – ile on trwa?

Trendy i życie
miejsce-poznania
Jak w praktyce wygląda kurs na prawo jazdy – ile on trwa?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie prawa jazdy kategorii B w dzisiejszych czasach jest bardzo wskazane. Wie o tym każdy, kto przegląda oferty pracy lub mieszka poza centrum miasta. Dokument otrzymuje się po zdaniu państwowego egzaminu. Przygotuje nas do niego kurs. Chcą zrobić prawo jazdy, warto wiedzieć jak wygląda proces przygotowania – ile trwa i czego można się spodziewać.

Ile trwa zrobienie prawa jazdy?

Prawo jazdy kategorii B, jest najbardziej powszechnym rodzajem uprawnień. Pozwala na kierowanie samochodami osobowymi i dostawczymi, czyli pojazdami o nieprzekraczalnej masie 3,5 tony. Istnieją również inne kategorie. Różnią się one między sobą liczbą obowiązkowych godzin zajęć. Uprawnienia zdobywa się po odbyciu kursu w szkole jazdy, takiej jak ta z witryny https://www.gazelka.pl/kurs-prawa-jazdy-warszawa-bemowo/.

Zanim kandydat zacznie kurs, zostanie poproszony o założenie Profilu Kandydata na Kierowcę (KKD). Uzyska w ten sposób unikalny numer. Za jego pomocą będzie identyfikowany przez pracowników szkoły jazdy i WORD. Następnie przystępuje do kursu, który przygotowuje do zdobycia uprawnień w odpowiedniej kategorii. Rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa szczegółowo określa przebieg każdego z nich, ustalając minimalną liczbę godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Na zrobienie prawa jazdy kategorii B należy poświęcić w sumie ich 60.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowe i pełnowartościowe posiłki – dlaczego są tak ważne dla funkcjonowania każdego człowieka?
Zdrowe i pełnowartościowe posiłki – dlaczego są tak ważne dla funkcjonowania każdego człowieka?
Jak powszechnie wiadomo, bez jedzenia nie da się żyć. Istnieje grupa osób (m.in modeli), która za względu na chęć utrzymania […]
Polecamy