Jakie lampy sprawdzają się w salonie?

Salon to centralne pomieszczenie każdego domu czy mieszkania. To tutaj toczą się codzienne losy rodziny, tutaj omawiane są bieżące problemy i zagwozdki dnia codziennego. Salon jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń, którym, zależnie od okoliczności, towarzyszy śmiech lub płacz. Bardzo ważne jest, aby każdy z członków rodziny w salonie czuł się dobrze i bezpiecznie. Jednym z kluczowych elementów wystroju tego wnętrza, jest oświetlenie. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się zatem w salonie?

Lampy ścienne i sufitowe

Oświetlenie, montowane na ścianach bądź suficie, to doskonały pomysł, który z powodzeniem sprawdzi się w każdym salonie. Lampy sufitowe rozświetlą całe wnętrze. Będą dobrym wyborem do salonów, które wydają się ciemne lub których okna skierowane są na stronę inną niż południowa. Ich działanie wzmocnią natomiast kinkiety, które do wnętrza salonu wprowadzą ciepłą, rodzinną atmosferę.

Lampy mocowane do ściany oraz sufitu posiadają dodatkową zaletę, jaką jest oszczędność miejsca. Dzięki nim cała przestrzeń podłogowa pozostanie do naszej dyspozycji. Będziemy na niej mogli ustawić salonowe meble, nie musząc martwić się o to, aby pozostawić miejsce na oświetlenie.

Zagospodarowanie podłogi

Jeśli wybraliśmy już meble do salonu i wiemy jak chcemy je zaaranżować, możemy pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. To odpowiedni moment na wybór lamp stojących. Ich podstawową zaletą jest możliwość skierowania światła na konkretny fragment pomieszczenia. Taką stojącą lampę możemy ustawić na przykład w pobliżu fotela, na którym wieczorami planujemy czytać książki.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


dziewięć + szesnaście =