Jakie opony do roweru wybrać?

Hobby i sport
miejsce-poznania
Jakie opony do roweru wybrać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy samochodem są opony. Okazuje się, że podobnie rzecz się ma w przypadku rowerów. Odpowiedni dobór ogumienia wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale również i komfort jazdy. Z tego powodu warto przyjrzeć się bliżej oponom rowerowym i dowiedzieć się, które z nich najlepiej wybrać.

Decydując się na zakup opon do roweru należy najpierw dowiedzieć się jaki powinny mieć rozmiar. Aby pasowały do danego roweru i obręczy koła, muszą posiadać odpowiednią średnicę i szerokość. Kolejnym etapem jest dobranie odpowiedniego modelu do własnych potrzeb. Tutaj trzeba przede wszystkim określić, w jakich warunkach będzie użytkowany rower. Osoby, które planują jazdę po asfalcie powinny zdecydować się na opony szosowe, które są wąskie i posiadają niewielki bieżnik. Delikatny bieżnik oraz mała szerokość opony sprawiają, że charakteryzuje się ona niewielkimi oporami toczenia, dzięki czemu jazda po asfalcie jest przyjemna i nie wymaga dużo wysiłku. Wadą takiego ogumienia jest to, że daje niewielką przyczepność do podłoża, zwłaszcza w czasie jazdy po mokrym lub zabrudzonym asfalcie. Osoby, które planują jazdę rowerem po bezdrożach powinny zdecydować się na zakup opony terenowej. Jest ona szeroka i posiada głęboki bieżnik, dlatego doskonale sprawdza się w trudnym terenie. Do najpopularniejszych modeli tego rodzaju ogumienia zaliczyć należy opony Continental Race King 2.0, które mogą być wykorzystywane zarówno do jazdy rekreacyjnej jak i wyczynowej. W sprzedaży znaleźć można także opony semi-slick, które są niejako połączeniem opony szosowej i terenowej. Ogumienie to przeznaczone jest dla osób, które poruszają się rowerem zarówno po asfalcie jak i w terenie. Szukając opon do roweru warto również zwrócić uwagę na dodatkowe podzespoły, takie jak mechanizmy służące do zmiany biegów, które wpływają na komfort jazdy. W tym wypadku należy postawić na jakość i wybrać podzespoły serii Shimano SLX, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Montaż takich podzespołów powinni rozważyć zwłaszcza zawodowcy oraz osoby startujące w zawodach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak urządzić pokój gamingowy?
Jak urządzić pokój gamingowy?
Gry komputerowe zyskują z każdym rokiem coraz większą rzeszę fanów na całym świecie. Dzięki temu dynamicznie rozwija się branża produktów […]
Polecamy