Co warto wiedzieć o filtrach cząstek stałych?

Biznes i usługi
miejsce-poznania
Co warto wiedzieć o filtrach cząstek stałych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Filtry cząsteczek stałych spełniają bardzo ważną rolę. Ich zadanie polega na ograniczaniu emisji szkodliwych substancji do środowiska. W skład tych cząsteczkach wchodzi przede wszystkim sadza, która powstaje w wyniku spalania paliwa. Gdyby wydobywała się na zewnątrz, zatruwałaby maksymalnie środowisko i przyczyniła do wielu groźnych chorób układu oddechowego i krwionośnego. Żeby temu zapobiec, producenci aut zaczęli stosować filtry, ograniczające ich emisję na zewnątrz pojazdu.

Ochrona zdrowia i środowiska

Filtr cząsteczek stałych jest elementem układu wydechowego w silnikach wysokoprężnych. Jego skuteczność działania polega na tym, że w pojemniku o kształcie puszki posiada on sporą liczbę kanałów, w których odkładają się wszelkie zanieczyszczenia. Zaletą tego urządzenia jest więc ochrona środowiska i ludzkiego zdrowia. Wadą – proces, który powoduje zapychanie filtra. Można spróbować pozbyć się tego problemu poprzez dynamiczną jazdę bez zmiany biegów na odpowiednio szybkiej drodze. Wytworzona w ten sposób temperatura wypali wszelkie brudy. Ale nie zawsze jest to skuteczne.

Jak naprawić zapchany filtr?

Jeśli filtr się zapycha, trzeba skorzystać z pomocy odpowiedniej firmy naprawczej. Fachowcy z tej branży mogą spróbować doprowadzić urządzenie do właściwego działania. Gdyby nie było to możliwe, najlepszym rozwiązaniem jest zakup filtra cząsteczek stałych https://pamaku.pl/dpf-filtry-czastek-stalych-i3744.html w odpowiednim sklepie. Jeśli dostrzeżemy pierwsze objawy problemu z filtrem, należy niezwłocznie przystąpić do działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak szukać tanich mebli?
Jak szukać tanich mebli?
Meble do mieszkania niekoniecznie muszą być drogie. Istnieje wiele sposobów na zakupienie mebli w dobrej cenie, jak na przykład outlet […]
Polecamy