Jakie środki higieniczne warto stosować codziennie?

Zdrowy styl życia
miejsce-poznania
Jakie środki higieniczne warto stosować codziennie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie jesteśmy narażeni na atak niewidocznych drobnoustrojów przez które możemy zachorować. Bardzo dużo ostatnio mówi się o środkach higienicznych, które chronią nas przed zakażeniem wirusami czy bakteriami. Warto jednak zawsze zachować przede wszystkim ostrożność w kontaktach z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli ktoś w naszym pobliżu jest chory. Natomiast produkty takie jak płyny do dezynfekcji pozwalają w odpowiedni sposób odkażać miejsca użyteczności publicznej, ale i możemy kupić takie produkty do czyszczenia rąk czy telefonów, na których gromadzi się najwięcej drobnoustrojów.

Jak dbać o czystość?

Oprócz profesjonalnych płynów, które można znaleźć  na https://neness.pl/plyny-przeciwwirusowe-antybakteryjne warto też kupić dobre mydło. Specjalistyczne mydło nawilżające czy nawet szare mydło też nam pozwolą zachować odpowiednią higienę. Dlaczego? Otóż wirusy czy bakterie, które osiadają na naszych rękach przyklejają się do tłuszczu, czyli wydzielanego przez skórę sebum. Aby się ich pozbyć trzeba więc zmyć ten tłuszcz, a właśnie mydło go rozpuszcza i zmywa ze skóry. Zatem samo przemycie rąk wodą nic nam nie da, ale już umycie rąk wodą z mydłem zadziała świetnie. Gotowe płyny antybakteryjne mogą nam bardzo pomóc, gdy nie mamy możliwości umyć rąk lub chcemy wyczyścić przedmioty domowego użytku jak smartfon czy tablet. Świetnie się sprawdzą również do dezynfekowania kupionych produktów w kartonowych, metalowych, plastikowych i szklanych opakowaniach. Owoce i warzywa zawsze warto wyparzyć w gorącej wodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinieneś wiedzieć o diecie bezglutenowej?
Co powinieneś wiedzieć o diecie bezglutenowej?
Dieta bez glutenu to dieta, której fundamentalną i jedyną normą jest eliminacja z menu glutenu, charakterystycznego gatunku białka. Źródłem glutenu […]
Polecamy