Czy leczenie kanałowe jest bolesne?

Leczenie kanałowe to prosty i szybki zabieg, który może uratować Twoje naturalne zęby. Polega on na usunięciu nerwu i miazgi z zęba, dokładnym oczyszczeniu go, wypełnieniu syntetycznym materiałem zwanym gutaperką i uszczelnieniu go ochronną plastikową koroną. Możesz się na niego umówić na stronie https://dentalpark.pl/leczenie-kanalowe/.

Na czym polega „kanałówka”?

Zabieg kanałowy składa się z dwóch etapów: jednego polegającego na usunięciu zainfekowanej miazgi oraz drugiego polegającego na oczyszczeniu i wypełnieniu pozostawionej pustej przestrzeni.

Pierwszy etap nazywany jest debridement i polega na usunięciu martwych lub chorych tkanek z wnętrza zęba. Następnie wierci się mały otwór przez ząb do jego kanału, co umożliwia dostęp dla instrumentów, które oczyszczą pozostałe resztki lub próchnicę.

Drugi etap to tzw. obturacja, podczas której pusta przestrzeń wewnątrz zęba jest wypełniana syntetycznym materiałem zwanym gutaperką. Następnie na ząb nakładana jest plastikowa korona, która chroni go przed dalszymi uszkodzeniami.

Czy jest bolesne?

Proces leczenia kanałowego nie jest bolesny, ale może być nieprzyjemny. Możesz odczuwać lekki dyskomfort, gdy dentysta przewierca się przez ząb, aby usunąć zainfekowaną tkankę. Następnie przez kilka dni lub tygodni będą Państwo prawdopodobnie odczuwać pewną bolesność dziąseł i szczęki, aż do ich całkowitego wyleczenia. Możesz również odczuwać lekki ból podczas gryzienia twardych lub zimnych pokarmów. W większości przypadków dyskomfort ten ustępuje po kilku pierwszych dniach.

Be the first to comment

Zostaw komentarz

Twój e-mail na pewno nie zostanie opublikowany.


*


2 × 2 =